Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Adana Büyükşehir Belediyesi tanıtım eksikliğinden şikayetçi

23 Ağustos, 2010 | 15:52

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, şehrin tarih, kültür ve turizm açısından çok büyük potansiyele sahip olduğunu ancak, tanıtım eksikliği nedeniyle bunun değerlendirilemediğini söyledi.

Adana Sağlık Turizmi Derneği Başkanı ve Acıbadem Hastanesi Direktörü Hüseyin Çelik, İl Sağlık Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi Dr. Aytekin Kemik ile diğer yönetim kurulu üyelerini kabul eden Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, şehrin tanıtımına yönelik çabalarından dolayı dernek yöneticilerini kutladı.

Adana’nın, tarih, kültür ve turzim açısından büyük potansiyele sahip olduğunu, ancak tanıtım eksikliği nedeniyle yeterince değerlendirilemediğini ifade eden Başkan Vekili Aldırmaz, “Herşeyimiz mevcut, sorunumuz anlatamamak” dedi.

Adana Sağlık Turizmi Derneği yöneticilerinin hazırladığı kitap ve broşürleri inceleyen Aldırmaz, “Bu tür çalışmalarla tanıtımımızı yapma imkanı bulabiliriz. Büyükşehir Belediyesi olarak bize düşen görev ne ise yapmaya hazırız.” şeklinde konuştu.

Sağlık turizmi değerlerinin yanısıra, Adana’nın yaz ve kış turizm değerlerine de sahip olduğunun altını çizen Aldırmaz, daha sonra şunları söyledi: “Hiçbir kurumun tek başına çabası yetmez. Valilik, Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yaparak, ortak aklı kullanarak bu değerlerimizi tanıtırsak, kentimize turist çekmeyi başarabiliriz. Ayrıca sizin hazırlayacağınız tanıtım kitapları gibi tarih, kültür ve turizm potansiyelimizi içeren kitaplar bastırarak havaalanlarına, turizm bürolarına ulaştırıp kendimizi anlatabiliriz”.

Adana Sağlık Turizmi Derneği Başkanı ve Acıbadem Hastanesi Direktörü Hüseyin Çelik de amaçlarının Adana’nın değerlerini ortaya çıkartıp tanıtmak olduğunu ifade etti.

Çelik, “Sağlık turizmi açısından önemli değerleri sahibiz. Çeşitli aktivitelerin yanısıra buraları anlatan İngilizce ve Arapça broşür ve kitaplar hazırlıyoruz. Hedefimiz bu yerleri Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmaktır. Bu sayede Adana hak ettiği yere gelebilir. Büyükşehir Belediyesi olarak bize vereceğiniz katkı ve desteklerden dolayı teşekkür ederiz.” ifadesini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Acıbadem Hastanesi Direktörü Hüseyin Çelik, Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Büyükşehir Belediyesi Haberleri, Adana Büyükşehir Belediyesi Tanıtım Eksikliği, Adana Otelleri, Adana Sağlık Turizmi, Adana Sağlık Turizmi Derneği Başkanı, Adana Turist, Adana Turizm, Adana Turizm Potansiyeli, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları