Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Açılışına dünya yıldızlarının geldiği Mardan Palace çürüyor!

07 Temmuz, 2018 | 16:33

Açılışına dünya yıldızlarının geldiği Mardan Palace çürüyor!

2009’da Antalya’da Azeri asıllı Rus iş adamı Telman İsmailov’un yaptırdığı, açılışına dünya yıldızlarının geldiği milyar dolarlık tesis Mardan Palace çürüyor. Açıldığında dünyanın en lüks otelleri arasında sayılan Mardan Palace’ta kötü günler, Azeri iş adamı İsmailov’un borcunu ödememesiyle başlamıştı.

Borçlar ödenmeyince otel icralık oldu ve Halkbank’a geçti. Şu an dev tesiste sadece 30 güvenlik görevlisi bulunuyor. Otele ait araziyi çevreleyen bronz, pirinç işlemeli parmaklıkların bir bölümü ise çalınmış durumda.

Hürriyet’in haberine göre, geçen yıl ağustos ayında rezervasyon kabul işlemleri durdurulan otelde, sadece 30 kişilik güvenlik personeli bulunuyor. Personel, otelin içi ve çevresinde 24 saat nöbet tutuyor, çevre otellerde konaklıyor.

Açılışına dünya yıldızlarının geldiği Mardan Palace çürüyor

15 gün önceye kadar suları kesik olan otelde peyzaj tasarımlarının neredeyse tamamı kurumuş durumda.

Otele ait araziyi çevreleyen bronz, pirinç işlemeli demir parmaklıkların büyük bölümü ise çalınmış. Yaşanan hırsızlık olayları üzerine, demir parmaklıkların tamamı sökülüp depoya kaldırılmış durumda.

Otelin işletmesi Olimpus İnşaat’a aitti ancak onlar da zora girdi. Tapusu ise Halkbank’a devredildi.

Mardan Palace önündeki ünlü plajın durumu ise içler acısı

Otel önündeki ünlü plajın durumu ise içler acısı

Mısır’dan getirilen yakmaz, yapışmaz özellikteki 9 bin ton altın rengi kumun neredeyse tamamı yok olmuş. Otelin simgesi olan akrep şeklindeki ana iskele ve iskelenin kanat bölümü üzerinde tasarlanan, VIP kabanalar çökmek üzere.

Otelin sadece güvenliğinden sorumlu olduklarını söyleyen personel, “15 gün önceye kadar elektrik ve su da kesikti” diyor.

Mardan Palace çürümeye terk edildi

“Türk turizmine kazandırmak istiyoruz”

Mardan Palace’ın tapu devrinin Halkbank’a yapıldığını ancak işletmenin kendilerine ait olmadığını söyleyen Halkbank Genel Müdürü Osman Aralan, “İşletmesi bize ait olmayan bir yapı.

Ancak biz de Türk turizmine kazandırılmasını istiyoruz. Bu sezon kaçtı ancak yeni ve doğru bir yapılanma ile kışa doğru tekrar işletilecek hale getirilmeli. Belki farklı bir firmanın işletmesini alması da gündeme gelebilir. Mardan Palace’ınTürk turizmi açısından önemi çok büyük.” ifadeleriyle ünlü otelin durumunu özetledi.

2009’da görkemli bir şekilde dünyaca ünlü isimlerin açılışını yaptığı otel,
2015 yılında bankalara olan ciddi miktardaki borç yükü nedeniyle icralık oldu ve satışa çıkarıldı.

Aynı yıl içinde Antalya 6. İcra Müdürlüğü’nde yapılan ihale sonrası Mardan Palace’ın Halkbank tarafından alındığı duyuruldu.

Mardan Palace’ın 2016 yılında yapılan satış ihalesi, açılan dava sonucu feshedilirken, 2017’de rezervasyon alımları durduruldu.

Bu sene ise oteldeki tüm çalışanların ilişiği kesildi, otel güvenlik görevlilerine teslim edildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Azeri İş adamı, Halkbank, Halkbank Genel Müdürü Osman Aralan, Mardan Palace, Telman İsmailov,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları