Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ACE of MICE Exhibition kapılarını açtı

28 Şubat, 2014 | 12:05

ace-of-mice-fuari Turizm Medya Grubu tarafından düzenlenen, Türkiye ve Global MICE sektörünün en büyük buluşmalarından biri olan ACE of M.I.C.E. Exhibition 2014 kapılarını açtı.

M.I.C.E. Rehber ve M.I.C.E. Dergi ile kongre, toplantı ve etkinlik sektöründe yıllardır başarıyla yayıncılık yapan Turizm Medya Grubu, 2013 yılında ikincisini gerçekleştirdiği “ACE of MICE Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri” nin ardından şimdi de MICE sektörü açısından çok önemli bir organizasyonu hayata geçirdi.

Sektöre kazandırdığı ilkler ve yenilikçi girişimleri ile tanınan Turizm Medya Grubu’nun düzenlediği, Türkiye’nin ilk “Kongre, Toplantı ve Etkinlik Sektörü” fuarı kapılarını açtı. Türkiye ve dünyadan birçok hosted buyer’ın katıldığı ve etkinlik sektöründe faaliyet gösteren 150’den fazla firmanın stantlarıyla beraber yer aldığı fuar kurdele kesimiyle kapılarını açtı.

Kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün önde gelen isimlerinin katıldığı açılışın kurdelesini Turizm Medya Grubu Genel Müdürü Volkan Ataman gerçekleştirdi. Açılış sırasında kısa bir konuşma yapan Ataman “Sektör açısından çok önemli olduğuna inandığımız bu organizasyonun ev sahipliğini yaptığımız için çok mutluyuz. Umarım fuar verimli bir şekilde geçer. Şimdiden tüm katılımcılara çok teşekkür ediyorum” dedi.

Fuarın açılışının ardından katılımcılar fuar alanını gezdi. İstanbul Kongre Merkezi’nde 3 gün boyunca sürecek olan organizasyonda MICE sektörü hakkındaki birçok konu panel ve konferanslarla masaya yatırılacak.

“Bir markanın bir insana kazandırabileceği en önemli değer bu güven duygusudur”

Fuarın ilk günü, açılışın ardından “INNOVATION CLINIC VE MARKA SİMYASI” başlıklı bir konuşma yapan Marka Danışmanı Bora Alçı şunları söyledi: “Eskiden markalar kendini tüketiciye beğendirmeye çalışırdı fakat bugün pazarlama alanında çalışanlar ve markalar kendilerini tüketicinin zihnine konumlamaya çalışıyor. Çok fazla etki ve iletişim altında olan müşterinin kafası karışıyor. Markalar, tüketiciyle aynı göz seviyesine geldiklerinde müşteriyle bağlantı kurabilirler. Bir markanın bir insana kazandırabileceği en önemli değer bu güven duygusudur. Mutluluk da bir farklılaşma stratejisidir. Bir marka; yarattığı deneyimlerin bir harmanıdır, kendini ödüllendirme yoludur, kendini iyi hissetme yoludur. Bu her alanda olduğu gibi turizm, organizasyon alanlarında da böyledir. Çünkü herkesin aslında aradığı şey kendini daha farklı hissettirecek bir deneyimdir. Önemli olan özgün olmaktır. Markaların yapması gereken marka algısı yaratmak, konumlamak yerine o markaların çekim gücünü geliştirmektir. Açık, net ve çarpıcı olun. Çünkü her şey çok sıradan” dedi.

Gazeteci, yazar, tv programcısı ve sosyal medya uzmanı Serdar Kuzuloğlu ise Kurumlar için Sosyal Medya / Yeni Dünya, Yeni Tüketici, Yeni Şirket konulu panelde sosyal medyanın hayatımızdaki önemine değinerek şunları söyledi: “Biz insanlar gerçekleri değil, duymak istediklerimizi duyunca mutlu oluruz. Günümüzde bir depresyon patlaması yaşanıyor, bunun sebebi farklı noktalara odaklanıyor olmamızdan kaynaklanıyor. Gerçek hayatta yaşadığımız tüm olayları an be an kaydetme isteği var. Gerçekle aramıza bir elektronik filtre koyuyoruz. Sosyal medya dostlukların boyutunu da değiştirdi. Fakat hiç tahmin etmediğimiz açılardan da bakmamızı sağlıyor. Günümüzde siz Google arama butonunda çıkan sonuç neyse O’sunuz. Sosyal medyada çok fazla aktif üyesi olan bir ülkeyiz ve bu mecralara ücretsiz üye olabiliyoruz ama bu sitelerin çok para kazanma nedenleri reklam. Örneğin facebook aslında bütün bu pazarlama reklamlarını ortaya çıkarmak için var.

Trend Base Yöneticisi Nurhan Keeler, Moda Danışmanı Eda Taşpınar ve Gazeteci Yazar Onur Baştürk’ün katıldığı “Akılcı Yaratıcılı Konsepti ve Etkinlik Sektöründe Yansımaları” başlıklı panelde ise Eda Taşpınar; “Bir insanın enerjisi çok önemli. Belirli kalıplara sokulduğunda ruhu olmayan işler ortaya çıkabiliyor. Etkinliklerde de bu durum söz konusu. Çünkü at gözlükleriyle bakılıyor. Önemli olan bir işe tüm duyularınla hayat vermektir” dedi. Etkinliklerin ruhu olması gerektiğinin altını çizen Onur Baştürk ve Nurhan Keeler da yaratıcılığın önemine dikkat çektiler. Baştürk: “Ülkemizde yaratıcılıkla yapılan farklı bir işe önce gülünür, dalga geçilir, sonra o şey çok satmaya başlayınca güzel bir şey yapmışlar galiba gözüyle bakarlar. Etkinliklerde samimiyet olmamasının sebebi bir hikayesi olmamasıdır. Ajanslar çok çalışıyor, arka arkaya etkinlikler oluyor ve müşteriler hep hazır şeyler istiyor” dedi. Keeler ise; “Günümüzde yaratıcılık çok önemli. Hepimizin yaratıcılığa ihtiyacı var. Çünkü rutini kırmaya ihtiyacımız var” dedi.

İlaç ve tıp dünyası ‘Pharma Buluşması’nda bir araya gelecek

Fuarın ikinci gününde ilaç endüstrisi ve tıp uzmanlık derneklerini bir araya getirecek olan ‘Pharma Buluşma’ etkinliği gerçekleştirilecek. Aynı gün düzenlenecek Çin M.I.C.E. Forumu’nda ise Çin M.I.C.E Komitesi, Microsoft Çin ve Çin Tıp Dernekleri Dünya Federasyonu gibi Çin’in kongre ve toplantı konusundaki dev isimleri bir araya gelecek.

Fuarın son günü düzenlenecek M.I.C.E. Zirvesi’ne katılacak olan Türkiye ve dünyanın kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün önderleri; Türkiye’nin dünya kongre, toplantı ve etkinlik merkezi olması için yapılması gerekenleri ele alacak. 27 ve 28 Şubat akşamları ise Sortie Club ve İstanbul Kongre Merkezi’nde network partileri düzenlenecek.

Toplantı ve etkinlik sektörünün nabzı M.I.C.E. Zirvesi’nde atıyor

Katılımcılar, fuarda en yeni toplantı otellerini, teknoloji firmalarını ve toplantı organizasyonu alanında hizmet veren profesyonel firmaları tek çatı altında bulabiliyor. Konularında uzman fikir liderlerinin sunduğu zengin seminer programları ile toplantı ve etkinlik sektöründeki yenilikler takip edilebiliyor. Ayrıca etkinlik ve toplantıların dikkat çekici ve profesyonel şekilde gerçekleştirmenin yöntemleri katılımcılara aktarılıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ace of M.I.C.E, ace of mice, ace of mice 2014, ace of mice fuarı, Eda Taşpınar, İstanbul Kongre Merkezi, İstanbul Kongre Merkezi fuar, mice sektörü, Onur Baştürk, Turizm, turizm fuarları, Turizm Haberleri, Turizm Medya Grubu, Turizm Medya Grubu fuar, Turizm Türkiye,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları