Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Abu Dabi savunma fuarında 1 milyar dolarlık anlaşma imzalandı

23 Şubat, 2011 | 11:29

Abu Dabi savunma fuarında 1 milyar dolarlık anlaşma imzalandı

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) başkenti Abu Dabi’de devam eden Uluslararası Savunma Fuarı’nda (Idex) dün 1.08 milyar dolarlık anlaşma imzalandığı bildirildi. Anlaşmaların üçte ikisi yerli firmalara ya da yerli-yabancı ortaklıklara verildi.

Fuarda en büyük ihaleyi 548 milyon dolarla Abu Dabi merkezli C4 İleri Çözümler adlı firma ile İngiliz EADS Savunma ve Güvenlik ortaklığı kazandı. İki firma, BAE Silahlı Kuvvetleri için gözetim ve istihbarat sistemleri kuracak.

Cuma gününe kadar sürecek fuar boyunca 5.5 milyar dolarlık savunma anlaşmasının imzalanması bekleniyor. Anlaşmalar hakkında bilgi veren tümgeneral Ubeyd El Kitbi, firmaların geçen fuardan bu yana araştırma ve geliştirmeye büyük paralar harcadığını ve kabiliyetlerini geliştirdiklerini söyledi.

BAE Silahlı Kuvvetleri ayrıca IGG firmasından 107.6 milyon dolarlık keşif ve gözetleme ekipmanı satın aldığını açıkladı. Bunun yanı sıra Abu Dabi hükümetine bağlı Mübadele Yatırım’a ait Beyanat firmasına askeri hava fotoğrafları ve harita üretim analizi için 89.3 milyon dolar değerinde ihale verildi.

İhale kazanan diğer firmalar arasında ABD’li Goodrich, Fransız Dassault Havacılık ve yine Fransız Nexter Sistemleri’nin olduğu kaydedildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abu Dabi, Abu Dabi fuarları, Abu Dabi merkezli C4, Abu Dabi savunma fuarı, BAE Silahlı Kuvvetleri, Fransız Dassault Havacılık, İngiliz EADS Savunma,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları