Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABTA’nın 2018 Seyahat Trendleri Raporu’nda Türkiye de var!

27 Aralık, 2017 | 16:35

İngiliz Seyahat Acenteleri Birliği (ABTA), 2018 Seyahat Trendleri Raporu’nu açıkladı. 12 destinasyonun tek tek tanıtıldığı 2018 Seyahat Trendleri Raporu’nda “Gerçekleri ve Dışişleri Bakanlığı’nın tavsiyelerini biliyor muydun” bölümünde Türkiye’deki sıkı güvenlik önlemlerine dikkat çekiliyor.

İngiliz Seyahat Acenteleri Birliği (ABTA) tarafından yayınlanan “2018 Seyahat Trendleri Raporu”nda, bu yıl 12 destinasyona yer verildi.

Yayınlanan raporun Türkiye ile ilgili bölümünde fiyat-kalite dengesinden, otellerin ve plajların güzelliğinde, Kapadokya’dan, Türkiye’nin pek çok medeniyete ev sahipliği yaptığından, yöresel yemeklerden ve gulet turlarından söz edilirken, “Bu ülke ile ilgili gerçekleri ve Dışişleri Bakanlığı’nın tavsiyelerini biliyor muydun” kutucuğunda Türkiye’de alınan güvenlik önlemlerinden bahsedildi.

“Did you know facts & FCO advice” başlığı altında Türkiye ile ilgili şu bilgiler veriliyor:

“Türkiye’ye tatile gidebilmeniz için vize almanız gerekiyor. Ancak kruvaziyerle Türkiye’ye giden İngiliz vatandaşları vizesiz 72 saatlik giriş hakkına sahip. Eğer e-vizeniz yoksa, aşamalı olarak kaldırılmasına rağmen, gümrükte 20 pound karşılığında alabilirsiniz.”

İşte ABTA’nın raporundaki Türkiye görüntüleri..

“Pasaportunuz ve e-vizeniz her zaman yanınızda olsun”

“İstanbul gibi kalabalık şehirlerde polis vatandaşları durdurarak sık sık kimlik kontrolü yapıyor. Türkiye genelinde ana yollardaki polis kontrol noktaları da her zamankinden fazla. Durdurulmanız durumunda polisle iş birliği yapın. Pasaportunuz ve e-vizeniz her zaman yanınızda olsun.”

“İngiliz Dışişleri Bakanlığı’nın Türkiye’nin güneydoğusuna karşı seyahat uyarısı var. Seyahate çıkmadan önce bu tavsiyeleri okuyun.”

“Acil durumlarda polis için 155’i, ambulans için ise 112’yi arayın.”

ABTA’nın Seyahat Trendleri Raporu’nda 2018’de dikkate alınması gereken 12 destinasyonun listesi şöyle sıralanıyor:

Türkiye
Arjantin
İsveç
Arizona
Britanya Kolumbiyası
Almanya
Yeni Zelanda
Malta
Nepal
Ruanda
St Lucia
Karadağ

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABTA, ABTA 2018 Seyahat Trendleri Raporu, Almanya, Arizona, Arjantin, Britanya Kolumbiyası, İngiliz Seyahat Acenteleri Birliği, İsveç, Kapadokya, Karadağ, Malta, Nepal, Ruanda, St Lucia, Türkiye, Yeni Zelanda,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları