Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Aborjinler, En Eski Astronomik Gözlemevini Kurmuş

17 Nisan, 2017 | 08:11
Aborjinler

Aborjinler

Aborjinler, Bilinen En Eski Astronomik Gözlemevini Kurmuş Olabileceğine Dair Bulgulara Ulaşıldı

Avusturalya’nın Viktorya Ormanında gizli bir yerde eski bir Aborjin bölgesi bulundu. Stonehenge ve hatta Gize’nin Büyük Piramitlerinden de önce, dünyadaki  ilk astronomik gözlemevi olabileceğine dair bulgular bulundu. Wurdi Youang taş dizisini inceleyen bilim insanları, söz konusu gözlemevinin 11.000 yıl öncesine tarihlenebileceğini ve tarımın kökenleri konusunda ipucu sağlayabileceğini açıkladı.

Yerel Astronomi çalışmalarında bir öncü olan Duane Hamacher, yıldızlar ve gezegenler hakkındaki bilgilerini yeniden anlamak için aborjin kabilelerinin yaşlılarıyla birlikte çalışıyor.

Dr. Hamacher, “Bazı akademisyenler burada bulunan bu taş dizisini Avustralya’nın Stonehenge’i olarak nitelendiriyor. Bence sormamız gereken soru şu; Stonehenge, İngiltere’nin Wurdi Youang versiyonu mu? Çünkü Wurdi Youang çok daha eski olabilir” dedi.

Eğer bu alan 7000 yıldan daha eskiyse tarihi baştan yazacak ve dahası, ilk Avustralyalıların her daim Avcı- Toplayıcı, göçebe topluluk olduğu görüşünü çürütecek bir kanıt olacaktır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aborjinler, Astronomik, Gözlemevi,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları