Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Aborjinler, En Eski Astronomik Gözlemevini Kurmuş

17 Nisan, 2017 | 08:11
Aborjinler

Aborjinler

Aborjinler, Bilinen En Eski Astronomik Gözlemevini Kurmuş Olabileceğine Dair Bulgulara Ulaşıldı

Avusturalya’nın Viktorya Ormanında gizli bir yerde eski bir Aborjin bölgesi bulundu. Stonehenge ve hatta Gize’nin Büyük Piramitlerinden de önce, dünyadaki  ilk astronomik gözlemevi olabileceğine dair bulgular bulundu. Wurdi Youang taş dizisini inceleyen bilim insanları, söz konusu gözlemevinin 11.000 yıl öncesine tarihlenebileceğini ve tarımın kökenleri konusunda ipucu sağlayabileceğini açıkladı.

Yerel Astronomi çalışmalarında bir öncü olan Duane Hamacher, yıldızlar ve gezegenler hakkındaki bilgilerini yeniden anlamak için aborjin kabilelerinin yaşlılarıyla birlikte çalışıyor.

Dr. Hamacher, “Bazı akademisyenler burada bulunan bu taş dizisini Avustralya’nın Stonehenge’i olarak nitelendiriyor. Bence sormamız gereken soru şu; Stonehenge, İngiltere’nin Wurdi Youang versiyonu mu? Çünkü Wurdi Youang çok daha eski olabilir” dedi.

Eğer bu alan 7000 yıldan daha eskiyse tarihi baştan yazacak ve dahası, ilk Avustralyalıların her daim Avcı- Toplayıcı, göçebe topluluk olduğu görüşünü çürütecek bir kanıt olacaktır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aborjinler, Astronomik, Gözlemevi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları