Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Abdullah Gül ‘ün Londra ziyareti için Türk bayrakları asıldı

23 Kasım, 2011 | 14:40

İngiltere Kraliçesi’nin daveti üzerine Londra’ya giden Abdullah Gül, büyük bir törenle karşılanırken, Londra’da Buckingham Sarayının önündeki ana cadde olan Mall Caddesi, Türk ve İngiliz bayraklarıyla donatıldı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrunnisa Gül, Buckingham Sarayı Suvari Birliği tören alanında gerçekleştirilen görkemli bir törenle Kraliçe 2. Elizabeth ve eşi Edinburgh Dükü tarafından karşılandı.

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, İngiltere’ye resmî ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül onuruna Buckingham Sarayı’nda akşam yemeği de verdi. Gül, Buckingham Sarayı’ndaki yemekte ilk kez frak giydi.Cumhurbaşkanı Gül, yemekte yaptığı konuşmada Kraliçe’ye misafirperverliği için teşekkür etti.

Londra ‘da ‘London Eye’a yürüyüp fotoğraf çektirirken, London Eye’in, hilal ve yıldız şeklini alan ışıklarla süslendiğini gören Abdullah Gül oldukça mutlu oldu.

Ayrıca Abdullah Gül ‘ün ziyareti sebebiyle,Londra’da Buckingham Sarayının önündeki ana cadde olan Mall Caddesi, Türk ve İngiliz bayraklarıyla donatıldı. Resmi geçit törenlerinin yapıldığı geniş ve uzun caddeye Türk bayrakalerı asıldı.

Londra ‘da bazı bölümlerin Türk ve İngiliz bayraklarıyla süslenmesini de gurur verici olarak nitelendiren Gül; “Tabii ki çok heyecan verici, gurur verici. Bugün programlarımıza geçerken sarayın önünden gittik. Her iki taraf Türk ve İngiliz bayraklarıyla süslenmiş. Benim için ayrı bir kıvanç, onur, sorumluluk şüphesiz ki. Bu şunu gösteriyor, memleketimizde eksiklerimiz noksanlarımız var. Ama nihayet bütün kanallar öyle ya da böyle herkese açık. Ben Anadolu’dan, Kayseri’den gelen bir ailenin çocuğu olarak Türkiye’nin Cumhurbaşkanı’yım. Bunlar herkese örnek olmalı. Burada krallık var, Türkiye’de ise demokratik yolla herhangi bir aile geçmişinize bakmadan seçiliyorsunuz.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abdullah Gül Londra, Buckingham Sarayı, Hayrünnisa Gül, Hayrunnisa Gül Londra, Kraliçe 2. Elizabeth, Londra, Londra türk bayrakları, Londra Türk İngiliz bayrakları, Londra Türk ve İngiliz bayrakları, Türk İngiliz bayrakları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları