Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD’nin ünlü Özgürlük Heykeli’nin meşalesi müzeye taşındı!

16 Kasım, 2018 | 11:25

ABD'nin ünlü Özgürlük Heykeli'nin meşalesi müzeye taşındı!

ABD’nin ünlü Özgürlük Heykeli’nin meşalesi müzeye taşındı. New York’un sembollerinden Özgürlük Heykeli’nin 1984’te kopyasıyla değiştirilen ve o zamandan beri kaidesinde sergilenen orijinal meşalesi, aynı adada yapımı süren müzeye taşındı.

ABD’nin New York şehrinin sembolü olan Özgürlük Heykeli’nin 1984’te 100. yıl bakımı kapsamında kopyasıyla değiştirilen ve o zamandan beri kaidesinde sergilenen orijinal meşalesi müzeye taşındı.

ABD’nin ünlü Özgürlük Heykeli’nin meşalesi müzeye taşındı

Özgürlük Heykeli’nin bulunduğu Liberty Island’da yapımı devam eden Özgürlük Heykeli Müzesi’ne özel hidrolik bir araçla taşınan meşale, 2019’un mayıs ayından itibaren sergilenecek.

Ziyaretçilere Özgürlük Heykeli’nin büyüklüğü hakkında bilgi vermesi için yapılan ve orijinal meşaleyle birlikte kaidede tutulan heykelin yüz kopyası da aynı araçla müzeye götürüldü.

Meşale, Frederic Auguste Bartholdi tarafından tasarlandı ve 1885 yılında Fransa tarafından Amerika’ya hediye edildi. 1633 kilogram ağırlığında, 4,87 metre yüksekliğinde ve 3,65 metre genişliğinde olan meşale, bakır ve kehribardan yapıldı.

Özgürlük Adası’nı 4 milyon turistin ziyaret ediyor

Özgürlük Heykeli ile 100 milyon dolarlık yenileme çalışmaları çerçevesinde yaklaşık 2 bin 500 metrekare alanda yapımı devam eden müzenin bulunduğu Özgürlük Adası’nı her yıl 4 milyon turistin ziyaret ettiği belirtildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Frederic Auguste Bartholdi, Liberty Island, New York'un sembolü, Özgürlük Adası, Özgürlük Heykeli, Özgürlük Heykeli meşalesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları