Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD’li Milyarderin Rembrandt Tabloları Pekin’de Sergileniyor

19 Haziran, 2017 | 11:00
Thomas Kaplan Rembrandt Tabloları

ABD’li Milyarderin Rembrandt Tabloları Pekin’de Sergileniyor

ABD milyarder Thomas Kaplan’ın Leiden koleksiyonunda yer alan Rembrandt tabloları Pekin’de sergileniyor.

Amerikalı milyarder Thomas Kaplan, Leiden koleksiyonunun bir bölümünü Pekin’deki Çin Ulusal Müzesi’nde sergilenmek üzere Çin’e gönderdi. Kaplan’ın özel Rembrandt koleksiyonunu ve Hollanda altın çağı eserleri, 17 Haziran itibariyle Louvre Müzesi’nden sonra Pekin Tiannanmen Meydanı’ndaki Çin Ulusal Müzesi’nde sergileniyor.

Mao Tse-toung Mozolesi’nin karşısında yer alan müzenin, 3 Eylül gününe kadar yüz binlerce sanatsever tarafından ziyaret edilmesi bekleniyor. Bunlar, aralarında 11 Rembrandt ve bir de Vermeer tablosu bulunan 70 kadar tabloluk oluşan bir seçkiyi görebilecekler. Görkemli müze, böylece Louvre’un da önünde, dünyanın en çok ziyaret edilen müzesi olma konumunu garantilemiş olacak.

Değerli taş ticaretiyle servet yapan Thomas Kaplan, Leiden Koleksiyonu’nu oluşturmaya 2003 yılında başlamış. Leiden, Rembrandt gibi birçok Hollanda ressamının doğup yetiştiği Hollanda kentinin adıdır. Kaplan geçen 14 yıl içinde bu koleksiyon için 250 kadar tablo toplamış olup bunlardan bir kısmı sürekli olarak dolaşıyor ve dünyanın değişik müzelerinde sergileniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çin, Pekin, Thomas Kaplan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları