Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD’li kiralama devi Enterprise, THY ile yeni bir iş birliğine imza attı

17 Temmuz, 2018 | 10:27

ABD'li kiralama devi Enterprise, THY ile yeni bir iş birliğine imza attı

Hedefi Türkiye’de 5 yılda 3 kat büyümek olan ABD’li kiralama devi Enterprise, THY ile yeni bir iş birliğine imza attı. Yeni Havalimanı’nda yaklaşık 6 bin araçlık filo oluşturacak olan ABD’li dev şirket, 2018 için tam 1 milyar TL’lim yatırıma hazırlanıyor.

95 ülkede 2 milyondan fazla araç kiralama işlemi gerçekleştiren ABD’li kiralama şirketi Enterprise, Türkiye’de 5 yılda 3 kat büyümeyi hedefliyor. Karar Gazetesi’nin haberine göre, bu yıl içinde 1 milyar liralık araç yatırımı yapacak olan Gürbaşlar iştiraki Enterprise Türkiye Yeni Havalimanı’nda kısa zaman içinde 6 bin araçlık filoyla hizmet verecek.

ABD’li şirket Enterprise Global Yönetim Kurulu Başkanı Andrew Taylor yaptığı açıklamada, “Enterprise’ın dünya üzerinde 10 bin lokasyonu var. Bu lokasyonlarda her ay müşteri memnuniyeti ölçümlemesi yapılıyor.

ABD’li kiralama devi Enterprise, THY ile yeni bir iş birliğine imza attı

Tüm atamalar, primler buna göre belirleniyor. Son birkaç senede işimizi yıllık 1 milyar dolar büyüttük. Türkiye’yi de çok önemli ve çekici bir pazar olarak görüyoruz. THY ile yürüttüğümü iş birliği de bunu destekliyor” dedi.

Dev kiralama şirketinin Türkiye CEO’su Özarslan Tangün ise, “2014’ten 2017’ye kadar olan dönemde yaklaşık dört kat büyüdük. Türkiye’de araç kiralama, özellikle günlük araç kiralama sektörü ciddi bir potansiyele sahip. Sektördeki kişi başı harcama yaklaşık 2.5 dolarlar civarında.

Türkiye’deki günlük araç kiralama sektörü yaklaşık 50 bin araçlık bir park. Enterprise ise yalnızca Miami’de tek bir havalimanında 25 bin araç ile hizmet veriyor. Bu açıdan bakıldığında da Türkiye’deki potansiyelin çok yüksek olduğunu düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Tangün konu ile ilgili olarak ayrıca, “Bu sene Türkiye’de yaklaşık 1 milyar TL’lik yatırım yapacağız. Şu anda Türkiye’de 10 bine yakın araç ile hizmet veriyoruz. Bu rakamı 5 yılda 3 kat artırarak 30 bine çıkaracağız. Bahsettiğimiz 1 milyar TL’lik yatırımın büyük bir kısmını araç yatırımı olarak gerçekleştireceğiz.

Bunun yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanında ofislerimizi de büyüteceğiz. Öte yandan 3. Havalimanı için de planlarımızı yaptık. Önümüzdeki 5 yıllık dönemde filonun 30 bin araca çıkarılması, cironun da 3.5 milyar TL’ye yükseltmesinde, THY ile yürüttüğümüz işbirliği çok önemli.” ifadelerini kullandı.

“Kiralama sektörü yılda yaklaşık % 10-15 büyüyor”

Türkiye’deki günlük araç kiralama sektörünün yılda yaklaşık yüzde 10-15 büyüdüğünü hatırlatan Özarslan Tangün “Önümüzdeki dönemlerde bunun artmasını bekliyoruz. Biz ise sektörün çok üzerinde büyüyoruz. Bu yıl yüzde 40-50’lik büyüme bekliyoruz. 2017 yılını 500 milyon TL ciro ile kapattık” şeklinde konuştu.

Kapsamı, THY’nin uçtuğu her yer

THY ile 3 senelik bir anlaşma yapan şirket, iş birliğinin 1. yılını tamamladı. Anlaşma kapsamında THY’nin bütün kanallarından Enterprise’ın 3 markası Enterprise, Alamo ve National’ın araç kiralama hizmetleri veriliyor.

THY ile olan ilişki sadece Türkiye’de globali de kapsıyor. İş birliği kapsamında THY’nin uçtuğu her yerde, Enterprise ofislerinden araç kiralanabiliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, ABD'li kiralama devi Enterprise, Andrew Taylor, Enterprise Global, Özarslan Tangün, Yeni Havalimanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları