Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD’li gezi dergisinden İstanbul’a ödül

01 Şubat, 2010 | 10:41

ABD'li gezi dergisinden İstanbul'a ödül New York Tanıtma Ataşesi Nihan Bekar, ABD’de yayımlanan Global Traveler dergisinin okuyucularının İstanbul’a verdiği birincilik ödülünün önemli ve sevindirici olduğunu söyledi.

Nihan Bekar, Global Traveler dergisi okuyucularının İstanbul’u ”2009’un En İyi Uluslararası İş Kenti” dalında birinciliğe layık görmesiyle ilgili olarak bilgi verdi.

İstanbul’un böyle önemli bir ödülü almasının kendilerini son derece sevindirdiğini ifade eden Bekar, Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak özellikle kongre turizmine büyük önem verdiklerini anlattı.

ABD pazarında da kongre turizmini geliştirmek istediklerini söyleyen Nihan Bekar, İstanbul’un geçen yıl çok önemli kongrelere evsahipliği yaptığını, örneğin IMF-Dünya Bankası toplantılarına 13 bin kişinin, Dünya Su Forumuna ise 30 bin kişinin katıldığını anımsattı.

”İstanbul’un böyle bir ödülü alması gerçekten hak ettiği değeri görmesi açısından çok önemli ve sevindirici” diyen Bekar, İstanbul’un ”Uluslararası Kongreler Birliği’nin” (International Congress and Convention Association-ICCA) verilerine göre de dünyada 15. kongre merkezi konumunda olduğunun altını çizdi.

Sao Paulo

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Gezi Dergisi, Haftasonu İstanbul, İstanbul, İstanbul Gezisi, İstanbul Otelleri, İstanbul Turist, New York Tanıtma Ataşesi Nihan Bekar, Nihan Bekar,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları