Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

AB’de seyahat özgürlüğü, Yunanistan’da oturum izni! Golden Visa kapsamı genişletiliyor

21 Temmuz, 2018 | 12:48

Yunanistan’da bugüne kadar en az 250 bin euro değerinde gayrimenkul satın alımıyla verilen Altın Vize (Golden Visa), artık 400 bin euro’nun üzerinde yatırım yapan yabancılara da verilecek. Yatırımların kapsamı ve detayları da belli oldu.

NationalTurk’ün haberi;

Yunanistan, ülke ekonomisine katkı amacıyla başlattığı “Golden Visa” programını en az 400 bin euroluk yatırımları da kapsayacak şekilde genişletiyor. Avrupa Birliği dışındaki ülke vatandaşlarına AB ülkelerinde seyahat etme özgürlüğü de sunan 5 yıllık oturma izni sağlayan programda daha önce “Golden Visa” en az 250 bin euroluk emlak yatırımı yapanlara veriliyordu.

Genişletilmiş Yunanistan Golden Visa şartları

  • Merkezi Yunanistan’da olan bir şirkete 400 bin euro sermaye aktaranlar.
  • 2778/1999 sayı ve tarihli yasaya tabi Gayrimenkul Yatırımları Anonim Şirketine (AEEAP) hisse satın alımı amacıyla asgari 400 bin euro sermaye aktaranlar.
  • 2778/1999 sayı ve tarihli yasaya tabi ve sadece Yunanistan merkezli veya Yunanistan’daki şirketlere yatırım amacı güden Kurumsal Sermaye Şirketine (EKES) hisse satın alımı amacıyla asgari 400 bin euro sermaye aktaranlar.
  • Yunanistan’da faaliyet gösteren finans kurumu aracılığıyla 400 bin euro değerinde Yunan kamusuna ait en az 3 yıl vadeli tahvil satın alanlar.
  • Vadeli banka hesabına asgari 1 yıl vadeli 400 bin euro para yatıranlar.
  • Asgari 800 bin euro değerinde Yunanistan’da faaliyet gösteren şirketlere ait hisse, şirket tahvili veya Yunan kamusu tahvili satın alanlar.
  • Yunanistan’da gayrimenkule yatırım amaçlı Yunanistan’da veya başka bir AB ülkesinde kurulmuş olan Alternatif Yatırım Kuruşlundan (OEE) minimum 400 bin euro’luk hisse satın alanlar.
Yunanistan Golden Visa Şartları belli oldu

Yunanistan Golden Visa Şartları belli oldu

Göç Politikası Bakanlığı, Golden Visa kapsamının genişletilmesi hakkındaki kanun tasarısı ile sadece emlak yatırımlarıyla değil şirket hisseleri, devlet tahvilleri gibi yatırım araçlarıyla da Yunanistan ekonomisine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Birkaç ay içinde meclise gelmesi beklenen kanun tasarısı yürürlüğe girdiği takdirde 400 bin euroluk yatırım yapanlar da Golden Visa sahibi olabilecek.

Ekonomik krizi aşma yolları arayan Yunanistan 2013 yılında emlak piyasasını canlandırmak amacıyla Golden Visa programını başlatmış ve Türk, Rus ve Çinli ağırlıklı olmak üzere 5 bine yakın kişi programa dahil olmuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Altın Vize, Golden Visa, Golden Visa şartları, Yunanistan, Yunanistan Emlak Yatırımı, Yunanistan oturum izni, Yunanistan Yatırım,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları