Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD’den Şok ‘İstanbul’ İddiası, THY; ‘Bilgi Gelmedi’

22 Mart, 2017 | 08:54
Abd Donald Trump Yasak Turkiye

Abd Donald Trump Yasak Turkiye’yi kapsamakta

 

ABD Başkanı Donald Trump Şok Bir Yasağa İmza Attığı ve İddiaların İstanbul’u da İlgilendirdiği Öne Sürüldü. THY ise, ‘Bir Bilgi Gelmedi’ Açıklamasında Bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump’ın dünya genelinde 10 uluslararası havalimanından ABD’ye yapılan direkt uçuşları kapsadığı bir yasağa imza attığı öne sürüldü. Yasak ise ABD’ye uçan kişilerin telefon boyutundan daha büyük eletronik cihazları  kabine yani yanlarına alamayacaklarına dair bir yasak olduğu iddia edildi. Bu yasak ile dizüstü ve tablet gibi cihazların kabine girmesi yasaklanmış oldu.

Yasağın Nedeni?

CNN’e konuşan bir yetkili, yasağın Arap yarımadası El Kaidesi ve kısa süre önce Yemen’de Amerikan özel kuvvetlerince yapılan bir baskında elde edilen istihbaratla ilişkili olduğunu öne sürdü. ABD Dış işleri bakanlığı ise Amerikan Medyasına, elçiliklerin ilgili havayolları şirketlerini bilgilendirmeye başladığı açıkladı.

THY; ‘ Herhangi Bir Bilgi Yapılmadı’

İstanbul’un da yasakların geldiği 10 şehirden biri olduğu açıklanmasının ardından. Amerika’ya direkt uçuş yapan THY’den konu ile açıklamada bulundu; ” Uçuşlarımızda ki güvenlik uygulamaları normal olarak devam ediyor. Henüz ABD’den bir bilgi yapılmadı” denildi.

Yasağın Geldiği Şehirler ise;

– İstanbul (Türkiye)

– Kahire (Mısır)

– Kazablanka (Fas)

– Doha (Katar)

– Riyad ve Cidde ( Suudi Arabistan)

– Abu Dabi ve Dubai ( Birleşik Arap Emirlikleri)

– Kuveyt Kenti (Kuveyt)

– Amman (Ürdün)

ABD’de tarafından getirilen yasakları içeren şehirler yukarıda verilenleri kapsadığı, ABD yetkililerce açıklandı.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Donald Trump, İstanbul, THY, Türkiye,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları