Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD yönetimi Fidel Castro’nun açıklamalarını olumlu buldu

28 Ocak, 2015 | 14:48

ABD yönetimi, vatandaşlarının Küba’ya daha kolay seyahat etmesini de sağlayacak normalleşme süreci hakkında ilk kez konuşan Fidel Castro’nun açıklamalarını olumlu karşıladı.

NationalTurk’ün haberine göre; ABD, Küba devriminin 88 yaşındaki lideri Fidel Castro’nun ABD ile Küba arasındaki ilişkilerin normalleşmesi süreci kapsamında yürütülen görüşmeleri desteklediği yönündeki mesajını “olumlu bir işaret” olarak gördüğünü belirtti.

Castro, Komünist Parti gazetesi Granma’da yayımlanan bir mektubunda, Washington’ın politikalarına güvenmese de görüşmeleri desteklediğini ifade etmişti.

Amerikan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, günlük basın brifinginde konuyla ilgili soru üzerine, “Basında çıkan ve Fidel Castro’dan olduğu bildirilen, (ABD) Başkan Barack Obama ve (Küba) Devlet Başkanı Raul Castro’nun geçen ay açıkladığı ilişkilere yeni yaklaşımı memnuniyetle karşılayan sözleri gördük. (Castro’nun) Uluslararası normlar ve prensiplere referansını olumlu bir işaret olarak görüyoruz” dedi.

Psaki, “Küba hükümetinin, demokratik, müreffeh ve istikrarlı bir Küba için bu uluslararası normlar ve prensipleri hayata geçirmesini arzu ediyoruz” diye konuştu.

ABD ile Küba arasındaki müzakere sürecinin devam ettiğini, yapılması gereken daha çok iş olduğunu belirten Psaki, bir sonraki adım olarak gelecek haftalarda Kübalı yetkilileri Washington’a davet ettiklerini söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD yönetimi, ABD yönetimi fidel, ABD yönetimi küba, amerika küba haberleri, Barack Obama, Fidel Castro, Fidel Castro Amerika, Fidel Castro barack obama, Fidel Castro küba, Granma, Granma fidel castro, Küba, küba devrim, Küba Devrim lideri, Küba Devrimi, Küba fidel, Küba Haberleri, Raul Castro, Raul Castro Küba, Washington, Washington Amerika, Washington küba,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları