Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD’de yaşayan Kübalılar cruise gemileriyle Küba’ya girebilecek

26 Nisan, 2016 | 07:00

ABD'de yaşayan Kübalılar cruise gemileriyle Küba'ya girebilecek ABD’de yaşayan Kübalılar, göçmen statülerinden bağımsız olarak Cruise gemileriyle Küba’ya girebilecek.

ABD ile ilişkileri normalleşme sürecine giren Küba, Amerika’da doğan ya da sonradan ABD’ye yerleşen Kübalıların lüks gemilerle adaya gelmesine izin verecek.

Küba’nın resmi yayın organı, ABD’deki Kübalıların deniz yoluyla ülkeye gelmesine yönelik yasağın kaldırılacağını duyurdu. Açıklamada “26 Nisan itibariyle Kübalılar, göçmen statülerinden bağımsız olarak cruise gemileriyle ülkeye girebilecek ve ülkeden ayrılabilecek” denildi.

Hem çok yakın, hem çok uzak

Güney Florida ile Küba arasındaki mesafenin sadece 150 kilometre olmasına rağmen, iki ülke arasındaki deniz seferleri, 1960 yılında ABD hükümetinin Küba’ya ticaret ambargosu koymasının ardından durmuştu

ABD’deki Kübalılar, ülkeye havayoluyla ulaşabiliyor, ancak iki ülke arasındaki seyahat yasakları nedeniyle sadece aile bağları, spor ve kültür faaliyetleri gibi nedenlerle Küba’ya girişleri serbest.

Sputnik

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Küba, Küba ABD, küba cruise, Küba gemi, Küba gemi turu, Küba Havana, Küba Turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları