Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD’de yaşayan Kübalılar cruise gemileriyle Küba’ya girebilecek

26 Nisan, 2016 | 07:00

ABD'de yaşayan Kübalılar cruise gemileriyle Küba'ya girebilecek ABD’de yaşayan Kübalılar, göçmen statülerinden bağımsız olarak Cruise gemileriyle Küba’ya girebilecek.

ABD ile ilişkileri normalleşme sürecine giren Küba, Amerika’da doğan ya da sonradan ABD’ye yerleşen Kübalıların lüks gemilerle adaya gelmesine izin verecek.

Küba’nın resmi yayın organı, ABD’deki Kübalıların deniz yoluyla ülkeye gelmesine yönelik yasağın kaldırılacağını duyurdu. Açıklamada “26 Nisan itibariyle Kübalılar, göçmen statülerinden bağımsız olarak cruise gemileriyle ülkeye girebilecek ve ülkeden ayrılabilecek” denildi.

Hem çok yakın, hem çok uzak

Güney Florida ile Küba arasındaki mesafenin sadece 150 kilometre olmasına rağmen, iki ülke arasındaki deniz seferleri, 1960 yılında ABD hükümetinin Küba’ya ticaret ambargosu koymasının ardından durmuştu

ABD’deki Kübalılar, ülkeye havayoluyla ulaşabiliyor, ancak iki ülke arasındaki seyahat yasakları nedeniyle sadece aile bağları, spor ve kültür faaliyetleri gibi nedenlerle Küba’ya girişleri serbest.

Sputnik

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Küba, Küba ABD, küba cruise, Küba gemi, Küba gemi turu, Küba Havana, Küba Turu,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları