Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD’de yaşayan Kübalılar cruise gemileriyle Küba’ya girebilecek

26 Nisan, 2016 | 07:00

ABD'de yaşayan Kübalılar cruise gemileriyle Küba'ya girebilecek ABD’de yaşayan Kübalılar, göçmen statülerinden bağımsız olarak Cruise gemileriyle Küba’ya girebilecek.

ABD ile ilişkileri normalleşme sürecine giren Küba, Amerika’da doğan ya da sonradan ABD’ye yerleşen Kübalıların lüks gemilerle adaya gelmesine izin verecek.

Küba’nın resmi yayın organı, ABD’deki Kübalıların deniz yoluyla ülkeye gelmesine yönelik yasağın kaldırılacağını duyurdu. Açıklamada “26 Nisan itibariyle Kübalılar, göçmen statülerinden bağımsız olarak cruise gemileriyle ülkeye girebilecek ve ülkeden ayrılabilecek” denildi.

Hem çok yakın, hem çok uzak

Güney Florida ile Küba arasındaki mesafenin sadece 150 kilometre olmasına rağmen, iki ülke arasındaki deniz seferleri, 1960 yılında ABD hükümetinin Küba’ya ticaret ambargosu koymasının ardından durmuştu

ABD’deki Kübalılar, ülkeye havayoluyla ulaşabiliyor, ancak iki ülke arasındaki seyahat yasakları nedeniyle sadece aile bağları, spor ve kültür faaliyetleri gibi nedenlerle Küba’ya girişleri serbest.

Sputnik

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Küba, Küba ABD, küba cruise, Küba gemi, Küba gemi turu, Küba Havana, Küba Turu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları