Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD Vize Başvurularını Askıya Aldı

09 Ekim, 2017 | 16:17

ABD Türkiye Vize

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, büyükelçilik ve  konsolosluklara giden ziyaretçi sayısını en aza indirgemek amacıyla Türkiye’deki  tüm ABD diplomatik misyonlarındaki göçmen olmayan vize hizmetlerini askıya  aldığını açıkladı.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliğince yapılan yazılı açıklamada, “Son  zamanlarda yaşanan olaylar, ABD hükümetini, Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin ABD  misyonunun tesisleri ve personelinin güvenliğine ilişkin taahhütlerini yeniden  değerlendirmek zorunda bırakmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, söz konusu değerlendirme sürecinde büyükelçilik ve  konsolosluklara gelen ziyaretçi sayısını en aza indirgemek amacıyla şimdiden  geçerli olmak üzere, Türkiye’deki tüm ABD diplomatik misyonlarındaki göçmen  olmayan vize hizmetlerinin askıya alındığı kaydedildi.

ABD yakın zamanda Küba ile yaptığı ambargo anlaşmasını ve vize prosedürünü de durdurduğunu açıklamıştı. Küba turu yapmayı hedefleyen vatandaşların Küba’ya gitmemelerini ve Küba’dan ABD’ye gelmek isteyenlerin yolunu kapamıştı.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, ABD Ankara Büyükelçiliği, Vize Başvuruları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları