Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD ve Küba arası ticari uçuşlar yeniden başlıyor

18 Aralık, 2015 | 08:17

ABD ve Küba arası ticari uçuşlar yeniden başlıyor ABD ve Küba arasında normalleşme sürecine giren ilişkilerin ardından, iki ülke ticari uçuşlar konusunda anlaşmaya vardı.

Amerika ve Küba, ticari uçuşların yeniden başlaması konusunda anlaştı. Tarifeli uçuş anlaşması, ABD Başkanı Barack Obama ile Küba Devlet Başkanı Raul Castro’nun, diplomatik ilişkilerin yeniden başlatılacağına dair yaptığı açıklamanın yıldönümünde yapıldı.

Anlaşmanın ardından ABD-Küba arası seyahatlerin de ciddi şekilde artması bekleniyor. Uçuşlar, ABD’li havayolu şirketlerinin Küba hükümeti ile uçuş rotaları ve saatlerini belirlemesinin ardından başlayacak. ABD’den Küba’ya ilk ticari uçağın ne zaman havalanacağı ise henüz bilinmiyor.

Öte yandan ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilileri Küba’ya turistik amaçlı seyahatlerin hala yasa dışı olduğunu açıkladı.

Küba ticari ambargonun kaldırılmasını istiyor

Küba, ABD’nin ticaret ambargosunu da kaldırılmasını talep ediyor. ABD Başkanı Barack Obama, ABD Kongresi’nden yasağın kaldırılması için girişimlerde bulunulmasını istemişti, Cumhuriyetçiler ise buna karşı çıkmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, ABD küba ticaret, Barack Obama, Barack Obama Raul Castro, Küba, Küba ABD, Küba Amerika, Küba amerika uçuşları, Küba Devlet Başkanı, Küba devlet başkanı Raul castro, Raul Castro,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları