Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD ve Kanadalı turistlerden Küba’ya yoğun ilgi

08 Mayıs, 2014 | 14:12

Küba ambargosu Amerikalı turistleri durduramadı. 1960′tan beri ABD ambargosu altında olan Küba’ya en fazla turist Amerika ve Kanada’dan geliyor.

ABD’nin 1960 yılından bu yana ambargo uyguladığı Küba’yı bu yılın ilk 3 ayında 170 binden fazla Amerikan vatandaşı ziyaret etti. Bunların büyük bölümünü, ABD’de yaşayan Küba asıllı Amerikalılar oluşturuyor. 2013 yılında yaklaşık 600 bin olan ziyaretçi sayısının bu yıl sonunda 700 bine ulaşması bekleniyor. Ortalama 3 bin dolardan fazla harcama yapan turistler, Küba ekonomisinin en önemli gelir kaynağını oluşturuyor.

NationalTürk’ün haberine göre, Küba’ya turist gönderen ülkelerin başında ise bir milyondan fazla kişi ile Kanada geliyor. Kanada’nın ardından listede ikinci sırada yer alan ABD’yi İngiltere ve Almanya izliyor.

Türk Hava Yolları’nın Küba’ya başlatmayı planladığı seferlerin, ülkeye giden Türk turist sayısında önemli bir artışa yol açması bekleniyor.

Kahve, müzik, puro, rom, eski Amerikan otomobilleri ve Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan pek çok bölgesiyle ilgi gören Küba, ziyaretçilere Afrika, İspanyol ve Meksika kültürünün harmanlanmış halini sunuyor. Turistlerin en fazla ziyaret ettiği yerlerin başında ise başkent Havana geliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Küba ambargo, Havana, Havana Küba, Havana turizm, Havana turu, Küba, Küba ABD, Küba Amerika, Küba Haberleri, Küba kanada, Küba Purosu, Küba Turizm, Küba Türkiye turları, Küba Turları, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları Küba,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları