Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD, vatandaşlarına Türkiye’ye konusunda seyahat uyarısı yaptı!

29 Haziran, 2018 | 10:07

ABD, vatandaşlarına Türkiye'ye konusunda seyahat uyarısı yaptı!

ABD, vatandaşlarına Türkiye’ye konusunda seyahat uyarısı yaptı. Türkiye’ye dönük seyahat tavsiyelerini yenileyen ABD Dışişleri Bakanlığı’nın yeni seyahat güncellemesinde “Türkiye’ye seyahat etmeyi bir daha gözden geçirin” ifadelerine yer verildi.

Türkiye’de hem terör saldırılarının hem de keyfi gözaltıların olduğu belirtilen ABD seyahat güncellemesinde, “Türkiye’de bazı bölgeler riskli. Seyahat etmeyi bir daha düşünün.” uyarısı yapıldı.

“Teröristlerin hedefi batılı turistler”

Türkiye – Suriye sınırındaki Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Şırnak, Diyarbakır, Van, Siirt, Muş, Mardin, Batman, Bingöl, Tunceli, Hakkari ve Bitlis’e seyahat edilmemesi tavsiyesinde bulunan ABD Dışişleri Bakanlığı, “Terörist gruplar Türkiye’de olası saldırılar planlamaya devam ediyor. Terör örgütleri, kaçırma veya suikast için batılı turistleri hedef alıyor.

Teröristler, hiç bir uyarıda bulunmadan; turistik noktaları, ulaşım merkezlerini, pazarları, alışveriş merkezlerini, yerel yönetim tesislerini, otelleri, kulüpleri, restoranları, ibadet yerlerini, parkları, önemli spor ve kültürel etkinlikleri, eğitim kurumlarını, havaalanlarını ve diğer kamu alanlarını hedef alabilirler.” ifadelerine yer verilerek uyarılarda bulunuldu.

“Bazı ABD vatandaşları da buna maruz kaldı”

OHAL kapsamında Türkiye’de, ABD vatandaşları da dahil olmak üzere, terör örgütüyle ilişkisi olduğu şüphesiyle on binlerce kişinin tutuklandığı kaydedilen seyahat tavsiyelerinde, bazı ABD vatandaşlarının da buna maruz kaldığı belirtildi.

ABD’nin yaptığı tavsiyelerde ayrıca, “Türk hükümetince izin verilmemiş protestolara ve gösterilere katılmak tutuklanma gerekçesi olabilir. ABD yönetimi Türkiye’deki personelini ileride değiştirilebilecek belirli güvenlik kısıtlamalarına tabi tutmaktadır” denildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Dışişleri Bakanlığı, ABD vatandaşları, ABD'den uyarı, Seyahat uyarısı, Türk hükümeti, Türkiye uyarısı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları