Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD’de iki uçağın çarpışması engellendi

31 Mart, 2010 | 16:32

ABD’nin California eyaletinde San Fransisco kenti üzerinde iki uçağın çarpışmasının son anda önlendiği bildirildi.

Amerikan Ulusal Taşımacılık Güvenliği Kurumundan  yapılan açıklamaya göre, cumartesi günü 251 yolcu ve 17 kişilik mürettebatla Çin’in başkenti Pekin’e gitmek üzere San Fransisco havalimanından havalanan Boeing B777 tipi uçak ile tek motorlu Aeronca 11AC tipi uçak dikey olarak birbirlerine 60-90 metre yaklaştı.

İki uçağın yaklaştığını gören kontrol kulesi görevlilerinin, Boeing B777’ye küçük uçağın yaklaştığını haber vermesi üzerine, Boeing’in çarpışma önleyici alarm sistemi devreye girdi.

Küçük uçağın çok yakından geçtiğini gören pilotlar, Boeing’in yükselmesini durdurup uçağı iniş pozisyonuna geçirdi ve küçük uçak geçtikten sonra Boeing yeniden yükselerek yolcuğuna devam etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD İki Uçak Kazası, Amerika Uçak Kazası, Amerikan Ulusal Taşımacılık Güvenliği, Boeing, Boeing Pekin, San Fransisco, San Fransisco Haberleri, San Fransisco Uçak Kazası, Uçak Çarpışması, Uçak Kazası,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları