Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD’de iki uçağın çarpışması engellendi

31 Mart, 2010 | 16:32

ABD’nin California eyaletinde San Fransisco kenti üzerinde iki uçağın çarpışmasının son anda önlendiği bildirildi.

Amerikan Ulusal Taşımacılık Güvenliği Kurumundan  yapılan açıklamaya göre, cumartesi günü 251 yolcu ve 17 kişilik mürettebatla Çin’in başkenti Pekin’e gitmek üzere San Fransisco havalimanından havalanan Boeing B777 tipi uçak ile tek motorlu Aeronca 11AC tipi uçak dikey olarak birbirlerine 60-90 metre yaklaştı.

İki uçağın yaklaştığını gören kontrol kulesi görevlilerinin, Boeing B777’ye küçük uçağın yaklaştığını haber vermesi üzerine, Boeing’in çarpışma önleyici alarm sistemi devreye girdi.

Küçük uçağın çok yakından geçtiğini gören pilotlar, Boeing’in yükselmesini durdurup uçağı iniş pozisyonuna geçirdi ve küçük uçak geçtikten sonra Boeing yeniden yükselerek yolcuğuna devam etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD İki Uçak Kazası, Amerika Uçak Kazası, Amerikan Ulusal Taşımacılık Güvenliği, Boeing, Boeing Pekin, San Fransisco, San Fransisco Haberleri, San Fransisco Uçak Kazası, Uçak Çarpışması, Uçak Kazası,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları