Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD’li turistler artık daha fazla Küba purosu alabilecek

17 Ekim, 2016 | 07:36
ABD’li turistler artık daha fazla Küba purosu alabilecek

ABD’li turistler artık daha fazla Küba purosu alabilecek

ABD ve Küba, 50 yılı aşkın bir sürenin ardından yeniden tesis ettikleri diplomatik ilişkileri ekonomik ilişkilerle güçlendirmeye devam ediyor.

Washington yönetimi, Küba’ya uyguladığı ekonomik yaptırımların bir kısımını daha kaldırdı. ABD’li tüketicilerin internet üzerinden aldıkları Küba ürünlerinin ülkeye girişi serbest bırakıldı. Küba’yı ziyaret eden Amerikalı turistler içinse puro ve rom satın alma limiti yükseltildi.

Euronews ‘u haberine göre; Küba’nın başkenti Havana’yı ziyaret eden ABD’li turistler gelişmeleri memnuniyetle karşılalarken Kübalılar ise, ambargoların kalkmasıyla birlikte ihracat gelirlerinde kayda değer bir artış bekliyor.

Mali yaptırımların hafifletilmesiyle birlikte ABD’li firmaların Küba’da alt yapı inşaatlarında ve insani amaçlı projelerde yer almasının da önü açıldı.

Ocak 2017’de Beyaz Saray’dan ayrılacak olan ABD Başkanı Barack Obama’nın, görev süresi dolmadan Küba ile ilişkilerin normalleşmesi yönünde yeni adımlar atması bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Küba, Küba Purosu,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları