Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD’li turistler artık daha fazla Küba purosu alabilecek

17 Ekim, 2016 | 07:36
ABD’li turistler artık daha fazla Küba purosu alabilecek

ABD’li turistler artık daha fazla Küba purosu alabilecek

ABD ve Küba, 50 yılı aşkın bir sürenin ardından yeniden tesis ettikleri diplomatik ilişkileri ekonomik ilişkilerle güçlendirmeye devam ediyor.

Washington yönetimi, Küba’ya uyguladığı ekonomik yaptırımların bir kısımını daha kaldırdı. ABD’li tüketicilerin internet üzerinden aldıkları Küba ürünlerinin ülkeye girişi serbest bırakıldı. Küba’yı ziyaret eden Amerikalı turistler içinse puro ve rom satın alma limiti yükseltildi.

Euronews ‘u haberine göre; Küba’nın başkenti Havana’yı ziyaret eden ABD’li turistler gelişmeleri memnuniyetle karşılalarken Kübalılar ise, ambargoların kalkmasıyla birlikte ihracat gelirlerinde kayda değer bir artış bekliyor.

Mali yaptırımların hafifletilmesiyle birlikte ABD’li firmaların Küba’da alt yapı inşaatlarında ve insani amaçlı projelerde yer almasının da önü açıldı.

Ocak 2017’de Beyaz Saray’dan ayrılacak olan ABD Başkanı Barack Obama’nın, görev süresi dolmadan Küba ile ilişkilerin normalleşmesi yönünde yeni adımlar atması bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Küba, Küba Purosu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları