Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD’li turist Sarai Sierra’nın annesi konuştu

05 Şubat, 2013 | 11:09

ABD'li turist Sarai Sierra’nın annesi konuştu İstanbul’da kaybolduktan 12 gün sonra cesedi bulunan ABD’li Sarai Sierra’nın annesi, Türk halkına ve polis teşkilatına teşekkür etti.

Betzaida Jimenez, sokaklarda Türk çocuklarının kızının fotoğraflarıyla dolaşıp yardım etmek istemesi karşısında duygulandığını söyledi.

Cihan Haber Ajansı (Cihan)’a özel açıklamalarda bulunan anne Betzaida Jimenez, “Kızım kaybolduktan sonra Türk insanı dört bir koldan onu aramaya başladı. Özellikle sokaklarda kızımın fotoğrafını taşıyan çocukları görmek beni derinden etkiledi. Türkler, hiç tanımadıkları bir insanı sanki kendi evlatlarını ararmış gibi aradılar” dedi. Olayın ardından harekete geçen yetkililere de minnettar olduğunu söyleyen Jimenez, “Özellikle Türk polisi çok iyi çalıştı. Sizin aracılığınızla olayla ilgilenen Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a da teşekkür ederim. Türklerin bu kadar vefalı olduğunu bilmiyordum. Bütün Türklere minnettarım” diye konuştu.

İstanbul’da kaybolduktan 12 gün sonra cesedi bulunan Sarai Sierra’nın evlat acısı çeken annesi Betzaida Jimenez, konuya duyarlılık gösteren Türk halkına ve Emniyet güçlerine teşekkür etti. Kızının neden öldürüldüğünü hâlâ anlayamadığını söyleyen Betzaida Jimenez, Türk polisinden kızının başına gelen olayı aydınlatmasını istedi. “Öğrendiğimiz kadarıyla polis, olayı çok yakından araştırmaya devam ediyor. Cinayetin sebebi henüz bulunamadı. Umarım olay bir an önce aydınlatılır.” diye konuştu. Damadıyla telefonda devamlı görüştüğünü kaydeden Jimenez, cenazenin ne zaman Amerika’ya getirileceği konusunda net bir tarih verilmediğini söyledi. Acılı anne, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sierra’nın cenazesini oğlum ve damadım getirecek. Onlar için çok zor olacak bu. Kendileriyle sürekli görüşüyoruz. Acımız çok büyük. Ailece çok üzgünüz. Torunlarım hâlâ olayın şokunda.” dedi. Betzaida Jimenez, ‘Umut Otobüsü’nü İstanbul sokaklarında kızı için dolaştıran Yakınlarını Kaybetmiş Aileler Derneği’ne (YAKAD) de ayrıca teşekkür etti.

Kızlarının tam bir Türkiye hayranı olduğunu söyleyen baba Jimenez ise “Kızımın öldüğünü duyunca adeta dünya başıma yıkıldı. Tatil için gittiği yerden cenazesi gelecek. Yapabileceğimiz bir şey yok. Türk yetkililerinin bütün çabaları için minnetarız.”diye konuştu. Büyük üzüntü içinde olduklarını dile getiren kederli baba, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türk polisinin ciddi bir şekilde soruşturmayı devam ettirdiğini biliyoruz. Umarım en kısa sürede olayın sebebini bulurlar. İnanıyorum ki adalet tecelli edecek. Türk hükümetine bu konuda çok güveniyoruz. Kızımın bulunmasına katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederim.”

İstanbul en güvenli metropol

Resmi verilere göre İstanbul, dünyanın en büyük şehirleri arasında en az cinayet işlenen metropolü. 14 milyona yaklaşan nüfusuyla İstanbul’da yıllık cinayet sayısı 100 binde 1.99. Bu rakam 15 milyon nüfuslu Londra’da 2.2, 24 milyon nüfuslu Şangay’da 2.4. Sarai Sierra’nın yaşadığı 9 milyon nüfuslu New York’ta ise yılda işlenen cinayet oranı 100 binde 16. İstanbul Emniyet Müdürlüğü verilerine göre, İstanbul’da 2010 yılında 226, 2011 yılında 246, 2012 yılında ise 248 cinayet işlendi.

Adli Tıp: Tecavüz yok, yüzü tanınmayacak halde

ADLİ Tıp’tan gelen ilk bilgilere göre Sarai Sierra’ya tecavüz edilmemiş. Başının sağ tarafında, boynunun az üzerinden başlayarak yukarı doğru devam eden 5 darbe var. Sağ elinin serçe parmağı, yüzük parmağı ve orta parmağı kırık. Vücudunda küçük kesik ve sıyrıklar ile çok sayıda morluk var. Başına aldığı darbeler nedeniyle yüzünün büyük bir kısmı tanınmayacak halde. Genç kadının ölüm saati kesin belirlenemese de 21 Ocak olduğu tahmin ediliyor. Otopsi raporunun 3 ay içinde çıkması bekleniyor. Bu arada önceki gün gözaltına alınan şüphelilerden kan ve tükürük örneği alınmasına karar verildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Betzaida Jimenez, Cihan, Cihan Haber Ajansı, Sarai Sierra, Sarai Sierra annesi, Sarai Sierra cinayet, Sarai Sierra cinayeti,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları