Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD semalarındaki Drone, yolcu uçağını büyük tehlikeye soktu!

03 Şubat, 2018 | 16:03

ABD’de McCarran Uluslararası Havalimanı’na çok yakın uçurulan bir drone, yolcu uçağının büyük tehlike atlatmasına neden oldu.

ABD’nin Federal Havacılık Kurumu (FAA) son dönemlerde bir videoyu inceleyemeye almış durumda. ABD’nin Nevada eyaletinin, Las Vegas kentinde bulunan McCarran Uluslararası Havalimanı yakınlarında bir drone ile çekilen video, görünüşe göre havalimanlarına, 400 metreden yakın drone uçuramama kuralını oldukça korkunç bir şekilde çiğniyor.

WebTekno’da yer alan habere göre; Son dakikada uçağın gittiği yönden kaçan bir drone görüntüsü içeren videonun, ABD’li kanal “abc” tarafından yayınlansa da, kaynağı tam olarak bulunabilmiş değil.

Son dönemlerde droneların yaygınlaşmasıyla birlikte, insanlar bu gibi havacılık kurallarını hiçe saysa da, FAA’nın yaptığı son çalışmaya göre, bu gibi durumlarda eğer bir şeyler ters gitse uçakta bulunan yüzlerce kişinin hayatı tehlikede olabilirdi.

Türkiye’de yasak!

Kuşlarla aynı ağırlıkta olsa da, dronelar dayanıklı metal gövdelere sahip olduklarından dolayı, uçağın pilot kabinin bulunduğu kısmın ön camına veya kanatlarına oldukça ciddi zararlar verebilir.

Bu bile aslında FAA’nın ve Avrupa Birliği’nin droneların havalimanları yakınında uçurulmaması için neden katı kurallar konulduğunu açıklıyor.

Ülkemizde de havalimanlarına 9 km’lik bir yakınlıkta şu an için drone uçurmak yasak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
drone, FAA, Federal Havacılık Kurumu, Las Vegas, McCarran Uluslararası Havalimanı, WebTekno,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları