Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD Küba yakınlaşması sağlık alanına da yansıdı

24 Ekim, 2016 | 10:06
ABD ile Küba kanser araştırmalarında birlikte çalışacak

ABD ile Küba kanser araştırmalarında birlikte çalışacak

ABD Küba yakınlaşması sağlık alanına da yansıdı. Bundan böyle iki ülke kanser araştırmalarını birlikte yürütecek.

Küba Devrim lideri ve aynı zamanda bir doktor olan Che Guevara tarafından temelleri atılan Küba sağlık sistemi, kanser tedavisinde yaptığı atılımlarla biliniyor.

NationalTurk’te yer alan habere göre;  özellikle kanser araştırmaları ile dünyanın yakın takibinde olan Küba, bundan böyle bu araştırmalarını ABD ile birlikte yürütecek. Küba ve ABD arasındaki işbirliği, önceki gün iki ülkenin sağlık bakanlarının Havana’da imzaladıkları anlaşmayla resmileşti.

İmzalar atıldıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan ABD Sağlık Bakanı Sylvia Burwell, “İki ülke başkanları, Barack Obama ve Raul Castro, kanserle mücadelede işbirliği konusunda anlaşmıştı. Bu bağlamda bizlerde kanseri önlemek, teşhis koymak ve tedavi etmek üzerine çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Kanser, Küba,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları