Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD Küba ‘ya zeytin dalı uzattı

04 Ekim, 2011 | 09:23

ABD ‘nin Küba ‘ ya uyguladığı katı politikayı değiştirmeye hazır olduklarını belirten ABD Başkanı Barack Obama ambargoyu kaldırma kararı için Küba ‘nın bir adım atmasını beklediklerini belirtti.

ABD Başkanı Barack Obama, ülkesinin Küba‘ya yönelik katı politikasını değiştirmeye hazır olduğunu, ancak ambargoyu kaldırma kararı almasını sağlayacak adımların Küba tarafından henüz atılmadığını belirttiği açıklamasında bunların yanı sıra ”Soğuk Savaş zihniyetine takılıp kalmak istemediğini” de sözlerine ekledi.

ABD ‘nin Küba ile ilişkilerinde kural değişikliğine gidilmesini arzu ettiğini ancak bunun için ilk etapta siyasi tutukluların serbest bırakılması ve temel insan haklarının garanti altına alınması gibi konularda Küba ‘dan ilk adımın atılmasını beklediklerini belirtti.

Obama Küba’ya, Arap dünyasındaki değişim rüzgarına katılma çağrısında bulunurken ”Aynı değişimin bu ülkede de yaşanma zamanı geldi’ dedi. Sözlerini Küba’ dan gelecek olumlu bir yaklaşımda ABD’ nin de aynı şekilde cevap vereceğini belirterek sonlandırdı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, ABD Başkanı, ABD Başkanı Barack Obama, ABD Küba, ABD Küba ilişkileri, Amerika, Amerika Küba Ambargosu, Barack Obama, Küba, Küba Ambargo, Obama Küba,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları