Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD Küba ‘ya zeytin dalı uzattı

04 Ekim, 2011 | 09:23

ABD ‘nin Küba ‘ ya uyguladığı katı politikayı değiştirmeye hazır olduklarını belirten ABD Başkanı Barack Obama ambargoyu kaldırma kararı için Küba ‘nın bir adım atmasını beklediklerini belirtti.

ABD Başkanı Barack Obama, ülkesinin Küba‘ya yönelik katı politikasını değiştirmeye hazır olduğunu, ancak ambargoyu kaldırma kararı almasını sağlayacak adımların Küba tarafından henüz atılmadığını belirttiği açıklamasında bunların yanı sıra ”Soğuk Savaş zihniyetine takılıp kalmak istemediğini” de sözlerine ekledi.

ABD ‘nin Küba ile ilişkilerinde kural değişikliğine gidilmesini arzu ettiğini ancak bunun için ilk etapta siyasi tutukluların serbest bırakılması ve temel insan haklarının garanti altına alınması gibi konularda Küba ‘dan ilk adımın atılmasını beklediklerini belirtti.

Obama Küba’ya, Arap dünyasındaki değişim rüzgarına katılma çağrısında bulunurken ”Aynı değişimin bu ülkede de yaşanma zamanı geldi’ dedi. Sözlerini Küba’ dan gelecek olumlu bir yaklaşımda ABD’ nin de aynı şekilde cevap vereceğini belirterek sonlandırdı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, ABD Başkanı, ABD Başkanı Barack Obama, ABD Küba, ABD Küba ilişkileri, Amerika, Amerika Küba Ambargosu, Barack Obama, Küba, Küba Ambargo, Obama Küba,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları