Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD, Küba’ya yönelik bazı seyahat kısıtlamalarını kaldırdı

16 Mart, 2016 | 07:59

ABD Küba

ABD yönetimi, Barack Obama’nın tarihi Küba ziyareti öncesi Küba’ya yönelik bazı seyahat kısıtlamalarını kaldırdı.

ABD ve Küba arasında normalleşme sürecine giren ilişkiler, hemen her alanda kendini hissettirmeye başladı. Barack Obama’nın 90 yıl aradan sonra görevi başındayken Küba seyahati yapacak ilk ABD Başkanı olarak tarihe geçeceği gün sabırsılıkla beklenirken ABD yönetimi Küba’ya yönelik bazı yaptırımları kaldırma kararı aldı.

Obama’nın tarihi Küba ziyareti öncesinde Washington’un aldığı kararla, daha önce sadece ABD’nin yetki verdiği temsilciler eşliğinde ve gruplar halinde Küba’ya eğitim için gidebilen Amerikalılar, 16 Mart’tan itibaren Küba’ya eğitim amaçlı bireysel ziyaretlerde bulunabilecek.

Finans alanında devrim gibi karar

Washington yönetimi ayrıca Küba vatandaşlarının ABD bankalarında hesap açmasını ve Kübalı finansal kuruluşların uluslararası bankacılık işlemlerinde dolar kullanmasını engelleyen yaptırımları da kaldırdı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Barack Obama, barack obama ABD, Barack Obama Küba, Küba, Küba ABD, Küba Amerika, küba ekonomi, Washington, Washington havana, Washington küba,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları