Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD, Küba’ya yönelik bazı seyahat kısıtlamalarını kaldırdı

16 Mart, 2016 | 07:59

ABD Küba

ABD yönetimi, Barack Obama’nın tarihi Küba ziyareti öncesi Küba’ya yönelik bazı seyahat kısıtlamalarını kaldırdı.

ABD ve Küba arasında normalleşme sürecine giren ilişkiler, hemen her alanda kendini hissettirmeye başladı. Barack Obama’nın 90 yıl aradan sonra görevi başındayken Küba seyahati yapacak ilk ABD Başkanı olarak tarihe geçeceği gün sabırsılıkla beklenirken ABD yönetimi Küba’ya yönelik bazı yaptırımları kaldırma kararı aldı.

Obama’nın tarihi Küba ziyareti öncesinde Washington’un aldığı kararla, daha önce sadece ABD’nin yetki verdiği temsilciler eşliğinde ve gruplar halinde Küba’ya eğitim için gidebilen Amerikalılar, 16 Mart’tan itibaren Küba’ya eğitim amaçlı bireysel ziyaretlerde bulunabilecek.

Finans alanında devrim gibi karar

Washington yönetimi ayrıca Küba vatandaşlarının ABD bankalarında hesap açmasını ve Kübalı finansal kuruluşların uluslararası bankacılık işlemlerinde dolar kullanmasını engelleyen yaptırımları da kaldırdı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Barack Obama, barack obama ABD, Barack Obama Küba, Küba, Küba ABD, Küba Amerika, küba ekonomi, Washington, Washington havana, Washington küba,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları