Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD ile Küba arasında 15 yıl sonra ilk kez doğrudan telefon hattı kuruldu

13 Mart, 2015 | 08:29

ABD ve Küba arasındaki diplomatik ilişkilerin yumuşamasının ardından, 15 yıl sonra ilk kez iki ülke arasında doğrudan telefon hattı kuruldu.

Aralık ayında iki ülkenin diplomatik bağlarını güçlendireceğini açıklamasının ardından o dönemden bu yana yapılan ilk anlaşma telefon hattı için oldu. 15 yıl sonra ilk kez iki ülke arasında aracısız telefon görüşmesine imkan tanıyan doğrudan telefon hattı açıldı.

BBC’nin haberine göre, Küba devlet telekomünikasyon şirketi Etecsa, bağlantının şu anda sadece telefon görüşmeleri için olduğunu söyledi. Hat açılmadan önce Küba ve ABD arasında telefon görüşmeleri üçüncü bir ülke üzerinden gerçekleşiyordu ve çok pahalı oluyordu.

Etecsa “ABD ve Küba arasında doğrudan iletişimin yeniden tesis edilmesi insanlar ve iki üke arasında daha iyi iletişim kurulmasına ve daha iyi alt yapıya katkı sunacak”  açıklamasını yaptı.

Küba tarafı ise ABD’li telekomünikasyon şirketleri ile beraber çalışmaya hazır olduklarını söyledi. Küba’da herhangi bir internet hizmetinden faydalananların oranının yüze 5 ile 25 arasında olduğu tahmin ediliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, ABD Küba, ABD küba haberleri, Etecsa, Etecsa küba, Küba, Küba amerika telefon, Küba Haber, Küba Haberleri, Küba Havana, Küba havana telefon, küba internet, Küba telefon,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları