Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD ile Küba arasında 15 yıl sonra ilk kez doğrudan telefon hattı kuruldu

13 Mart, 2015 | 08:29

ABD ve Küba arasındaki diplomatik ilişkilerin yumuşamasının ardından, 15 yıl sonra ilk kez iki ülke arasında doğrudan telefon hattı kuruldu.

Aralık ayında iki ülkenin diplomatik bağlarını güçlendireceğini açıklamasının ardından o dönemden bu yana yapılan ilk anlaşma telefon hattı için oldu. 15 yıl sonra ilk kez iki ülke arasında aracısız telefon görüşmesine imkan tanıyan doğrudan telefon hattı açıldı.

BBC’nin haberine göre, Küba devlet telekomünikasyon şirketi Etecsa, bağlantının şu anda sadece telefon görüşmeleri için olduğunu söyledi. Hat açılmadan önce Küba ve ABD arasında telefon görüşmeleri üçüncü bir ülke üzerinden gerçekleşiyordu ve çok pahalı oluyordu.

Etecsa “ABD ve Küba arasında doğrudan iletişimin yeniden tesis edilmesi insanlar ve iki üke arasında daha iyi iletişim kurulmasına ve daha iyi alt yapıya katkı sunacak”  açıklamasını yaptı.

Küba tarafı ise ABD’li telekomünikasyon şirketleri ile beraber çalışmaya hazır olduklarını söyledi. Küba’da herhangi bir internet hizmetinden faydalananların oranının yüze 5 ile 25 arasında olduğu tahmin ediliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, ABD Küba, ABD küba haberleri, Etecsa, Etecsa küba, Küba, Küba amerika telefon, Küba Haber, Küba Haberleri, Küba Havana, Küba havana telefon, küba internet, Küba telefon,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları