Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD ve Küba büyükelçilikler konusunda uzlaştı

01 Temmuz, 2015 | 10:23

50 yılı aşkın bir süredir ikili ilişkileri kesen ABD ve Küba, karşılıklı olarak büyükelçiliklerinin açılması noktasında uzlaştı.

Amerikan medyasının ABD’li bir üst düzey yetkiliye dayandırdığı haberlere göre, ABD Başkanı Barack Obama’nın, bugün iki ülkenin karşılıklı büyükelçiliklerini tekrar açma noktasında anlaşmayı sonuçlandırdıklarını açıklaması bekleniyor.

NationalTurk’ün haberine göre; İki ülke, Obama’nın, geçen yılın Aralık ayında Küba ile ilişkilerin normalleştirilmesine yönelik tarihi açıklamasının ardından büyükelçilikler konusunu müzakere etmeye başlamıştı.

Yarım yüzyıldan sonra ilk kez 11 Nisan’da bir ABD Başkanı ile Küba Devlet Başkanı yüz yüze görüşme yaparken Obama yönetimi, 14 Nisan’da da Küba’yı teröre destek veren ülkeler listesinden çıkarma kararı almıştı.

ABD ve Küba, 1961’de kesilen diplomatik ilişkileri yeniden tesis etmenin koşulları üzerinde yaklaşık altı aydır görüşmelerde bulunuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, ABD Başkanı Obama, ABD Küba, Barack Obama, Barack Obama Küba, Küba, Küba büyükelçilik, Küba Devlet Başkanı, Küba devlet başkanı Raul castro, Küba Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları