Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD-Küba arası feribot seferleri başlıyor!

06 Mayıs, 2015 | 10:06

60’lı yıllardan bu yana ABD ve Küba arasında yapılamayan deniz seferleri, Küba’dan izin çıkması halinde yeniden başlayabilir.

ABD ve Küba arasında 1961’den bu yana gerçekleştirilmeyen deniz seferleri, yeniden başlıyor. ABD Hazine Bakanlığı’nın 4 özel şirkete, Küba’ya feribot seferi düzenleme yetkisi verdiği öğrenildi.

ABD medyasında yer alan haberlere göre, Hazine Bakanlığı, 4 taşımacılık şirketine Küba ile ABD arasında ticari feribot seferi düzenleme lisansı verdi. Bu lisansların seferlerin hemen başlayacağı anlamına gelmediği ve Küba’nın da söz konusu şirketlere izin vermesi gerektiği belirtildi.

ABD ile Küba arasındaki deniz seferleri iki ülke arasında yaşanan gerilim nedeniyle 1960’ların başından beri gerçekleştirilmiyordu.

NationalTurk’ün haberine göre, Hazine Bakanlığı yetkilileri, söz konusu iznin genel bir lisans olmadığını ve her firmanın ayrı değerlendirildiğini kaydetti ancak toplam kaç firmaya yetki verildiği konusunda açıklama yapmadı.

ABD, geçen yılın sonunda Küba ile ilişkileri normalleştirme kararı almış, 11 Nisan’da da yarım yüzyıl sonra ilk kez bir ABD Başkanı ile Küba Devlet Başkanı yüz yüze görüşme yapmıştı.

Obama yönetimi, 14 Nisan’da da Küba’yı teröre destek veren ülkeler listesinden çıkarma kararı almıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, ABD haberleri, ABD Küba, ABD küba deniz, ABD küba feribot, ABD Küba ilişkileri, Küba, Küba deniz, Küba deniz seferleri, Küba feribot, Küba Haberleri, Küba Turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları