Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD ile Küba arasında tarifeli uçuşlar yeniden başladı

01 Eylül, 2016 | 07:50

ABD ile Küba arasında tarifeli uçuşlar yeniden başladı ABD ile Küba arasında 1961’de kesilen tarifeli ticari uçuşlar yeniden başladı.

ABD’den Küba’ya 55 yıl aradan sonra ilk tarifeli seferi gerçekleştiren uçak, Florida’nın Fort Lauderdale kentinden havalanarak, Küba devriminin sembol isimlerinden Che Guevara’nın anıt mezarının bulunduğu Santa Clara kentine iniş yaptı.

Yarım asırı aşkın bir sürenin ardından Küba’ya tarifeli sefer başlatan ilk Amerikan hava yolu şirketi olan JetBlue’nun CEO’su Robin Hayes, seferlerin yeniden başlamasıyla ABD’den bu ülkeye seyahatlerin kolaylaşacağını ve ucuzlayacağını söyledi.

ABD ile Küba, 2014 sonunda ilişkileri normalleştirme kararının ardından, ilk olarak diplomatik ilişkileri yeniden tesis etmiş ve karşılıklı olarak büyükelçiliklerini yeniden açmışlardı.

ABD Başkanı Barack Obama, 21 Mart’taki ziyaretiyle 88 yıl sonra Küba’ya giden ilk ABD Başkanı olmuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, ABD Küba, ABD Küba tarifeli sefer, ABD küba turu, ABD küba uçak seferleri, che guevara, Havana, Küba, Santa Clara,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları