Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD’li hava yolu şirketlerinden Küba anlaşması

07 Mart, 2016 | 07:27

ABD küba

ABD’li hava yolu şirketleri, yarım asır sonra Küba’ya gitmek için ABD hükümeti ile ticari uçuş anlaşmasına imza attı.

ABD hükümetinin 50 yılı aşkın bir sürenin ardından Küba ile yeniden ilişkiye başlaması, ekonomi ve turizm sektöründe gelişmelerin yaşanmasını ortam hazırladı.

İki ülke arasındaki ilişkilerin normalleşmesinden sonra tarifeli uçuşlara izin verilmişti. ABD Başkanı Barack Obama’nın Küba ziyaretinden önce American, Alaska , Delta, Southwest, United, JetBlue Havayolları, ticari uçuşlar için ABD Ulaştırma Bakanlığı’na başvuruda bulundu.

NationalTurk’ün haberine göre; ABD’den Havana’ya günde 20 gidiş­-geliş uçuş hedefleniyor. Havana’nın dışında Küba’nın farklı şehirlerine de günde 9 uçuş düzenlemesi planlanıyor. ABD Ulaştırma Bakanlığı’nın uçuşların artırlması için kararını önümüzdeki aylarda açıklaması bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, ABD Başkanı, ABD Başkanı Barack Obama, ABD hükümeti, ABD hükümeti küba, ABD Küba, ABD küba haberleri, ABD Küba ilişkileri, ABD küba uçak seferleri, Barack Obama, Barack Obama Küba,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları