Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD Elektronik Cihaz Yasağını Türkiye Uçuşlarında Kaldırıyor

04 Temmuz, 2017 | 15:39
ABD Elektronik Cihaz Yasağı

ABD Elektronik Cihaz Yasağı

 

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), ABD’ye uçuş yapacak kişilere getirdiği elektronik cihaz yasağını Türkiye uçuşlarında kaldıracağı açıklandı.

 

ABD Elektronik Cihaz Yasağını Türkiye Uçuşlarında Kaldırıyor

 

Geçtiğimiz aylarda gündemi çokça meşgul eden, ABD’nin ülkemizi de dahil ettiği uçuşlardaki elektronik cihaz yasağına ilişkin yeni gelişmeler yaşanıyor. Türk Hava Yolları Genel Müdürü Ekşi, Twitter’daki resmi hesabından cep telefonları dışındaki elektronik malzemelerin  uçak kabininde taşınmasının yasaklanmasına yönelik uygulamalara ilişkin açıklamada bulundu.

Bilal ekşi, açıklamasında ” Amerika seferlerine uygulanan elektronik cihaz yasağının 5 Temmuz Çarşamba günü kalkmasını bekliyoruz. Teşekkürler @UDHB @SHGM @dhmikurumsal” ifadelerini kullandı.

 

 

ABD ve İngiltere’nin bazı ülkelerden yapılan uçak seferlerinde cep telefonu dışındaki elektronik cihazların kabinde taşınmasını yasaklamasının ardından alınan güvenlik önlemleri kapsamında yurt dışından getirilen, sıvı ve tabaka patlayıcıları tespit etme özelliğine sahip “ClearScan”, Atatürk Havalimanı’nda deneme amaçlı kullanılmaya başlandı.

Amerika turu veya tatili için yolculuk yapan Türk ve yabancı turistler, seyahat güvenliği için hayata geçirilen uygulamadan vakit kaybının önüne geçmesi nedeniyle memnun olduklarını bildirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Amerika, Elektronik Cihaz Yasağı, Türkiye,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları