Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD ve Çin sera gazı salımı konusunda anlaştı

12 Kasım, 2014 | 11:53

Dünyanın en büyük karbondioksit salımına yol açan iki ülke, Çin ve Amerika’nın aldığı karar, küresel iklim değişikliğiyle mücadelede kilit rol oynayacak.

Amerika ve Çin, sera gazı salımını azaltma konusunda önemli hedefler belirledi. Karar, ABD Başkanı Barack Obama’nın Pekin’e yaptığı ziyarette açıklandı.

Başkan Obama, Amerika’nın 2025 yılına kadar karbondioksit salımını yüzde 26 ila 28 oranında azaltacağını bildirdi. Obama’nın açıkladığı oran, atmosfer kirliliğiyle mücadelede Amerika’nın daha önce hedeflediği oranın iki katı. Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ise, karbondioksit salımını 2030 yılından itibaren azaltmaya başlayacağını bildirdi. Atmosfer kirliliğine en fazla yol açan ülkelerden biri olan Çin’de karbondioksit salımı hala artarak devam ediyor.

Washington ve Pekin bu anlaşmaya varabilmek için aylardır görüşmeler yürütüyordu. Amerika’nın Sesi’nde yer alan habere göre; Anlaşmanın gelecek yıl Paris’te yapılan iklim görüşmelerinde ilerleme sağlanmasına katkı yapması da bekleniyor. Başkan Obama, karbondioksit salımını kısıtlayan ikili anlaşmanın Amerika-Çin ilişkilerinde “önemli bir kilometre taşı” olduğunu açıkladı. Obama, anlaşmanın, iki ülkenin birlikte çalışmasının bir ürünü olduğunu söyledi.

Obama ayrıca Çin Devlet Başkanı Xi’nin, dünyanın en büyük iki ekonomisi arasında gerginlik yaratan konuları tartışmaya açık olmasından da memnun olduğunu belirtti. Başkan, Washington’un yeni Asya politikasının Pekin’i kıskaca almayı planlamadığı konusunda da, Çin devlet başkanına güvence verdiğini söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Başkanı, ABD Başkanı Barack Obama, Amerika, Amerika çin, Amerika politika, Amerika sera gazı, Barack Obama, Barack Obama çin, Barack Obama pekin, Çin Devlet Başkanı, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Pekin, Xi Jinping,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları