Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD Büyükelçisi Ricciardone: Türkiye’yi her alanda destekliyoruz

28 Haziran, 2012 | 11:46

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ankara Büyükelçisi Francis J. Ricciardone, müttefik ve dost olarak Türkiye’yi her alanda desteklediklerini belirtti.

Büyükelçi Francis J. Ricciardone Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu ziyaret etti. Sadece güvenlikte değil tarım, ticaret ve kültür gibi alanlarda da ilişkilerin iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştiğini ifade eden Ricciardone, “Bunun için Mersin’e geldim. Bu gün limana gideceğiz. Nasıl geliştiğini göreceğim. Son ziyaretimden bu yana 15 sene geçti. Gelirken ne kadar geliştiğini gördüm. Türkiye hakkında iyimseriz, güveniyoruz. Dünyadaki şartlara rağmen Türkiye devamlı ileriye gidiyor. Biz ortak olarak beraberiz.” şeklinde konuştu.

Mersin’e son ziyaretini 90’lı yıllarda kızlarıyla beraber turizm amaçlı Kız Kalesi ve Narlıkuya’ya yaptıklarını anlatan Ricciardone , “O günlere ait güzel hatıralarımız var. Bu gün tekrar Mersin ile Amerika arasındaki ilişkileri ilerletmek için geldik. Turizm başta olmak üzere her alanda ilişkilerimizi daha iyileştirmek istiyoruz.” ifadesini kullandı.

Ziyaret sonrası Vali Güzeloğlu ve Büyükelçi Ricciardone birbirlerine hediyeler verdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, ABD Büyükelçisi, ABD Büyükelçisi Ricciardone, ABD Francis J. Ricciardone, Amerika Birleşik Devletleri, Francis J. Ricciardone, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları