Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD Başkanı Obama Veda Turuna Atina’dan Başlıyor

15 Kasım, 2016 | 09:58

ABD Başkanı Barack Obama, görev süresinin dolmasına sayılı günler kala veda turlarına başlıyor. ABD Başkanı Barack Obama, görev süresinin dolmasına sayılı günler kala veda turlarına başlıyor. İlk durak Atina…

Yeni ABD Başkanının belli olmasının ardından veda turlarına Avrupa’dan başlayan ABD Başkanı Barack Obama’nın ilk durağı Yunanistan olacak.

Barack Obama’nın 15 Kasım Salı günü (bugün) öğlenden sonra başkanlık uçağı Air Force One ile başkent Atina’ya inecek. Veda turu ilk ayağında Atina’da Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos ve Başbakan Aleksis Tsipras ile bir araya gelecek Obama’nın çarşamba günü ise tarihi kentte veda niteliğinde bir konuşma yapması bekleniyor.

Obama’nın demokrasinin doğduğu kent olarak bilinen Atina’daki konuşmasında Donald Trump’ın seçim zaferine değinip değinmeyeceği ise merak konusu oldu.

ABD Başkanı Barack Obama, görev süresinin dolmasına sayılı günler kala veda turlarına başlıyor.

Obama’nın veda konuşmasını Partenon Tapınağı’nı gören Akropolis Müzesi’nde yapması bekleniyor

Tarihi konuşma nerede olacak?

Bu tarihi konuşmanın nerede yapılacağı ise henüz belli değil. Yunan basınında yer alan haberlerde ABD Başkanı Obama’nın Partenon Tapınağı’na  gören Akropolis Müzesi ‘nde ya da deniz kenarındaki Opera binasında halka sesleneceği konuşuluyor.

Barack Obama, Atina ziyaretinin ardından Çarşamba öğleden sonra Berlin’e geçecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atina, Barack Obama, Yunanistan,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları