Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ABD Başkanı Obama’dan Hiroşima’ya tarihi ziyaret!

27 Mayıs, 2016 | 09:10

ABD Başkanı Barack Obama ABD Başkanı Barack Obama, ülkesinin İkinci Dünya Savaşı sırasında atom bombası attığı Hiroşima’yı ziyaret ediyor.

ABD Başkanı Barack Obama, G7 Zirvesine katılmak için geldiği Japonya’da İkinci Dünya Savaşı sırasında Nagasaki ile birlikte atom bombası atılan iki şehirden biri olan Hiroşima’da!

ABD Başkanı, Hiroşima ziyareti kapsamında atom bombasıyla hayatını kaybedenler adına yapılan anıt mezara giderek çelenk bırakacak ardından da saldırıdan kurtulmayı başarmış kişilerle bir araya gelecek.

NationalTurk’ün haberine göre; Barack Obama, bu ziyaretle görevi başındayken Hiroşima’ya giden ilk ABD başkanı olarak tarihe geçti. Daha önce de eski ABD başkanlarından Jimmy Carter da Hiroşima’ya gitmişti, ancak Carter bu ziyareti görevden ayrıldıktan sonra yaptı.

6 Ağustos 1945’te Hiroşima’ya atılan atom bombası 140 bin kişinin ölümüne neden olmuştu. İki gün sonra Nagasaki’ye atılan ikinci atom bombasıyla da 74 bin kişi hayatını kaybetmişti. Hiroşima ve Nagasaki’ye atılan bombalar, Japonya’nın teslim olmasında ve İkinci Dünya Savaşı’nın sona ermesinde rol oynamıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD japonya, atom bombası, Barack Obama, Barack Obama japonya, hiroşima, ikinci dünya savaşı, Japonya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları