Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Askeri uçak İstanbul’a zorunlu iniş yaptı

21 Ekim, 2009 | 09:50

Askeri uçak İstanbul'a zorunlu iniş yaptı İspanya‘dan Irak’a giden C-17 Globemaster tipi Amerikan askeri kargo uçağı, kokpit camı çatladığı için İstanbul Atatürk Havalimanı’na zorunlu iniş yaptı.

Edinilen bilgiye göre, içindeki asker ve mühimmatla Irak’a gitmek üzere İspanya’dan havalanan C-17 Globemaster tipi askeri kargo uçağının kokpit camlarından biri, gece saatlerinde havada çatladı. Kargo uçağının Amerikalı pilotu, Atatürk Havalimanı’na zorunlu iniş izni istedi. Uçak, saat 02.00’de İstanbul’a iniş yaptı. Çatlayan camı değiştirilen kargo uçağı, daha sonra yeniden Irak’a hareket etti.

Bu arada, Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul-Adana seferini gerçekleştirecek Airbus 321 tipi TK 476 sefer sayılı ”Aksaray” adlı uçağı da dün saat 23.30’da Atatürk Havalimanı’dan Adana’ya gitmek üzere yolcu alarak pist başı yaptı.

Bu sırada meydana gelen teknik arıza nedeniyle uçak pist başından geri döndü. Arıza yapan uçak bakıma alınırken, yolcular da THY’nin başka bir uçağı ile Adana’ya gitti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Askeri Uçak, Askeri Uçak, Atatürk Havalimanı, Atatürk Havalimanı Uçuşları, İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Havaalanı, İstanbul-Adana Seferleri, THY Haberleri, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları HAberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları