Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Askeri uçak İstanbul’a zorunlu iniş yaptı

21 Ekim, 2009 | 09:50

Askeri uçak İstanbul'a zorunlu iniş yaptı İspanya‘dan Irak’a giden C-17 Globemaster tipi Amerikan askeri kargo uçağı, kokpit camı çatladığı için İstanbul Atatürk Havalimanı’na zorunlu iniş yaptı.

Edinilen bilgiye göre, içindeki asker ve mühimmatla Irak’a gitmek üzere İspanya’dan havalanan C-17 Globemaster tipi askeri kargo uçağının kokpit camlarından biri, gece saatlerinde havada çatladı. Kargo uçağının Amerikalı pilotu, Atatürk Havalimanı’na zorunlu iniş izni istedi. Uçak, saat 02.00’de İstanbul’a iniş yaptı. Çatlayan camı değiştirilen kargo uçağı, daha sonra yeniden Irak’a hareket etti.

Bu arada, Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul-Adana seferini gerçekleştirecek Airbus 321 tipi TK 476 sefer sayılı ”Aksaray” adlı uçağı da dün saat 23.30’da Atatürk Havalimanı’dan Adana’ya gitmek üzere yolcu alarak pist başı yaptı.

Bu sırada meydana gelen teknik arıza nedeniyle uçak pist başından geri döndü. Arıza yapan uçak bakıma alınırken, yolcular da THY’nin başka bir uçağı ile Adana’ya gitti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Askeri Uçak, Askeri Uçak, Atatürk Havalimanı, Atatürk Havalimanı Uçuşları, İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Havaalanı, İstanbul-Adana Seferleri, THY Haberleri, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları HAberleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları