Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

AB ‘nin ‘Kapıda Vize’ İptaline Yunanistan ‘dan Tepki

12 Şubat, 2017 | 08:26

Yunan adaları

AB’nin, Yunan adaları ‘kapıda vize’ uygulamasının kaldırılma kararı alması üzerine, Yunanistan’dan tepki geldi.

AB’nin geçen günlerde, Yunanistan Dışişlerine gönderdiği mektup ile AB vatandaşı olmayan diğer ülke vatandaşların Yunan adalarına kolay girebilmesi için uygulanan ‘kapıda vize’ işleminin kaldırılması kararına tepkiler yükselmekte. Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Yorgo Katrugalos ise geçen günlerde bu haberin ardından Türkiye’deki konsolosluklara ekstra personel yönlendirileceğini ve vizelerde yardımcı olunacağını belirtmişti.

Yunanistan ‘ Vizelerin Tamamen Kalmasını İstiyoruz’

Yunanistan Diş İşleri ise Türkiye’nin AB’de serbest dolaşıma hakkı olduğunu ve vize uygulamasının sonlandırılması gerektiğini ve Türkiye için vizesiz geçişin başlatılması gerektiği görüşünde. Açıklama da, Yunanistan’ın Türk turistleri ağırlamak istediklerini ve ‘kapıda vize’ uygulamasının devam etmesi gerektiğini, bu uygulamanın devam etmesi için ise bakanlık olarak  ellerinden gelen herşeyi yapacaklarını belirttiler.

Kapıda Vize Uygulamasında Olan Yunan Adaları;

– Kos

– Midilli

– Simi

– Sakız

– Rodos

– Sisam

 

Geçen sene Türkiye’den Yunanistan’a ziyarete giden 1.2 milyon turist bulunmaktaydı ve bu sayede Türkiye pazarı, Yunanistan pazarında 5.nci büyük pazar olma özelliğini taşımaktadır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
A&B, İptal, kapıda vize, Türkiye, vize uygulaması, Yunanistan,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları