Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

AB ile vize görüşmelerinde sevindirici gelişme!

01 Haziran, 2018 | 14:40

AB ile vize görüşmelerinde sevindirici gelişme!

Dışişleri Bakanlığı, AB heyeti ile vize görüşmeleri hakkında yaptığı açıklamada, AB heyetinin çalışmaları olumlu bulduğunu belirtti.

Dışişleri Bakanlığı, AB heyeti ile vize görüşmeleri hakkında yaptığı açıklamada, AB heyetinin çalışmaları olumlu bulduğunu ifade edildi.

Dışişleri Bakanlığı, AB ile yapılan vize görüşmelerine devam edildiğini belirterek, “Ülkemizle AB arasındaki Vize Serbestisi Diyaloğu toplantısı Bakanlığımız Konsolosluk İşleri Genel Müdürü ile AB Komisyonu’nun göç konularından sorumlu Genel Müdürü eş-başkanlığında teknik düzeyde bugün (31 Mayıs) Ankara’da gerçekleştirilmiştir.” denildi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

Toplantıya Bakanlığımız yetkililerinin yanı sıra, vize serbestisi süreci kapsamında çalışmalarda bulunan AB Bakanlığımız, Adalet Bakanlığımız ve İçişleri Bakanlığımızdan yetkililer katılmıştır.

Toplantıda, AB ile vize serbestisi diyaloğu kapsamında henüz karşılanmayan kriterlere ilişkin Şubat 2018’de AB Komisyonu’na tevdi ettiğimiz Çalışma Planımız hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur.

AB Komisyonu Vize Serbestisi Diyaloğunun yeniden canlandırılmasından duyduğu memnuniyeti ifade etmiş, Çalışma Planımızı kalan kriterlerin karşılanmasına yönelik olumlu bir adım olarak gördüklerini, 2016’dan bu yana geçen sürede yaşanan gelişmelerin yarattığı zorlukları bildiklerini vurgulamıştır. Komisyon heyeti, sunduğumuz Çalışma Planı’nın teknik ayrıntıları hakkında ilave bilgi talep etmiştir.

Toplantıda, ilgili kurumlarımızca önerilerimiz hakkında AB Komisyonu heyetine ayrıntılı bilgi sunulmuş, ayrıca bazı teknik düzenlemelerde atılabilecek adımlar hakkında görüşler paylaşılmıştır.

Komisyon’la teknik çalışmaların önümüzdeki dönem sürdürülmesi konusunda mutabakata varılmıştır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
A&B, AB heyeti, AB Komisyonu, Dışişleri Bakanlığı, Konsolosluk İşleri, Vize serbestisi, Vize Serbestisi Diyaloğu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları