Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

AB Heyeti ‘Vize muafiyeti’ için geliyor!

28 Mayıs, 2018 | 14:03

AB Heyeti; Vize muhafiyeti; için geliyor!

Başkent Ankara önemli bir heyeti ağırlayacak. Avrupa Birliği’nden önemli bir heyet perşembe günü Ankara’da ‘Vize muafiyeti’ toplantısı gerçekleştirilecek.

Ankara’da 31 Mayıs perşembe günü, Avrupa Birliği ile önemli bir toplantı var. AB heyeti vize muafiyeti için başkente geliyor.

Avrupa Birliği Komisyonu Göç ve İç İşleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Simon Mordue’nin başkanlık edeceği heyetle yapılacak görüşmeler öncesi Türkiye, vizesiz giriş için karşılaması gereken 72 kriterden 67’si tamamlamıştı.

AB Heyeti ‘Vize muafiyeti’ için geliyor!

Geri kalan 5 kriterle ilgili de çalışma tamamlanmış ve pozisyon belgesi AB’ye 7 Şubat’ta iletilmişti.

Görüşmelerin, en hassas ve zorlu başlığının terörle mücadele olması beklenmekte. Zira, Ankara terörle mücadelenin sürdüğü bir dönemde “tanım değişikliği” yapmaya karşı.

Müzakerelerde kişisel verilerin korunması görüşülecek

Müzakereye konu olacak başlıklar arasında, kişisel verilerin korunması da bulunmakta. Türkiye, kişisel verilerin korunmasına yönelik yasayı AB standartları dikkate alınarak gözden geçireceği, gerekmesi halinde değiştireceği taahhüdünde bulunmuştu.

Avrupa Birliği, Ankara’dan bu konuda da adım atmasını bekliyor. Yetkililer, vize muafiyetinin bu yıl uygulamaya başlanması durumunda Türkiye – AB ilişkilerinin yeniden ivme kazanacağını ifade ediyorlar.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
A&B, Avrupa Birliği, vize muafiyeti,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları