Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

AB Bakanı Volkan Bozkır’dan pasaport ve vizeler hakkında önemli açıklamalar

01 Nisan, 2016 | 08:06

AB Bakanı Volkan Bozkır AB Bakanı Volkan Bozkır, katıldığı TV programında Avrupa vize serbestliği ve yeni pasaportlar ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

AB Bakanı Volkan Bozkır CNN Türk ekranlarında yayınlanan Hakan Çelik ile Hafta Sonu programının konuğu oldu. Bakan Volkan Bozkır, son günlerde gündemi oldukça meşgul eden Avrupa’ya vizesiz seyahat ve yeni parmak izli pasaportlarla ilgili akıllarda soru işareti yaratan konulara değindi.

Bozkır, AB ile vize serbestisi sonrasında yeni alınacak pasaportlar için pasaportlarını son bir iki yılda değiştirmiş ve on yıllık pasaport almış kişilerin yeniden harç ödemeyeceğini belirtti. Bozkır ayrıca parmak izli pasaportlara geçiş yapacak olan pasaport sahibi vatandaşların, tekrar harç yatırmayacaklarını sadece defter bedeli ödeyeceklerini söyledi.

Vizeler bir iki aya kalkar

AB ile vizelerin kaldırılmasıyla ilgili de konuşan Bakan Bozkır “İki ay sonunda vizeler kalkacak. Kalkma ihtimali çok büyük. Bütün anlaşmalar yapıldı. Burada bütün mesela 72 beklentiyi karşılamamız. 6 yasa geçmesi gerekiyordu. O geçti. 5 yasa daha Meclis’ten geçecek. Şu anda 40 önlem ve beklenti karşılanmış durumda” dedi.

AB Bakanı sözlerine “Vizeleri kaldırmazsa AB, biz de geri kabul anlaşmasını fesh edebiliriz. Bu durum anlaşmada var. Geri kabul anlaşmasını da vizeler kalkmazsa fesh ederiz” şeklinde devam etti.

Vizesiz seyahat edebileceğiniz yerler TIKLAYN

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AB Bakanı, Avrupa vize serbestliği, Avrupa vizesiz, Pasaport, Pasaport harçları, Vizesiz seyahat, Vizesiz Turlar, Volkan Bozkır,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları