Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

AB Bakanı Volkan Bozkır’dan pasaport ve vizeler hakkında önemli açıklamalar

01 Nisan, 2016 | 08:06

AB Bakanı Volkan Bozkır AB Bakanı Volkan Bozkır, katıldığı TV programında Avrupa vize serbestliği ve yeni pasaportlar ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

AB Bakanı Volkan Bozkır CNN Türk ekranlarında yayınlanan Hakan Çelik ile Hafta Sonu programının konuğu oldu. Bakan Volkan Bozkır, son günlerde gündemi oldukça meşgul eden Avrupa’ya vizesiz seyahat ve yeni parmak izli pasaportlarla ilgili akıllarda soru işareti yaratan konulara değindi.

Bozkır, AB ile vize serbestisi sonrasında yeni alınacak pasaportlar için pasaportlarını son bir iki yılda değiştirmiş ve on yıllık pasaport almış kişilerin yeniden harç ödemeyeceğini belirtti. Bozkır ayrıca parmak izli pasaportlara geçiş yapacak olan pasaport sahibi vatandaşların, tekrar harç yatırmayacaklarını sadece defter bedeli ödeyeceklerini söyledi.

Vizeler bir iki aya kalkar

AB ile vizelerin kaldırılmasıyla ilgili de konuşan Bakan Bozkır “İki ay sonunda vizeler kalkacak. Kalkma ihtimali çok büyük. Bütün anlaşmalar yapıldı. Burada bütün mesela 72 beklentiyi karşılamamız. 6 yasa geçmesi gerekiyordu. O geçti. 5 yasa daha Meclis’ten geçecek. Şu anda 40 önlem ve beklenti karşılanmış durumda” dedi.

AB Bakanı sözlerine “Vizeleri kaldırmazsa AB, biz de geri kabul anlaşmasını fesh edebiliriz. Bu durum anlaşmada var. Geri kabul anlaşmasını da vizeler kalkmazsa fesh ederiz” şeklinde devam etti.

Vizesiz seyahat edebileceğiniz yerler TIKLAYN

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AB Bakanı, Avrupa vize serbestliği, Avrupa vizesiz, Pasaport, Pasaport harçları, Vizesiz seyahat, Vizesiz Turlar, Volkan Bozkır,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları