Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

6 milyon dolarlık Boeing 737-400 dolandırıcılık iddiası!

22 Ocak, 2018 | 17:47

İran vatandaşı Abbas Amini, 4 adet Boeing 737-400 uçağı satma vaadiyle 6 milyon dolarını aldığı iddiasıyla Ahmet Rasim Durak isimli aracıdan şikayetçi oldu.

Abbas Amini isimli İran vatandaşı, 4 adet Boeing 737-400 uçağı satma vaadiyle 6 milyon dolar verdiği iddiasıyla aracı Ahmet Rasim Durak’tar şikayetçi oldu.

1998 yılında Erzincan eski Valisi merhum Recep Yazıcıoğlu’nu, Erzincan Havacılık Taşımacılık ve Turizm A.Ş (Erhat) isimli şirkete Rus yapımı Yak 40 tipi uçak satışı sırasında dolandırdığı iddia edilen Ahmet Rasim Durak hakkında yeni bir iddia daha ortaya atıldı.
İranlı Abbas Amini, Durak’ın kendisini uçak getirme vaadiyle 6 milyon dolar dolandırdığını iddia etti.

Amini, suç duyurusunda bulundu!

Abbas Amini, avukatı aracılığıyla Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na dini istismar etmek suretiyle nitelikli dolandırıcılık iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

İran’da bir havayolu kurmak için uçak satın almak isteyen Amini, Ahmet Rasim Durak ile irtibata geçti. Durak, elinde dört adet Boeing 737-400 tipi uçak olduğunu belirterek bu uçaklar için Amini’den 6 milyon dolar aldı. AirportHaber’e göre, ödenen para Ahmet Rasim Durak’ın Avustralya’daki banka hesabına yatırıldı.

Abbas Amini’nin avukatı, Durak’ın dini yönü ağır izlenimi vererek müvekkilinin güvenini kazandığını ancak uçakları teslim etmesi gereken sürede uçakları teslim etmediğini söyleyerek, uçak tiplerini Boeing 737-300 olarak değiştirmesine rağmen o uçakları da kabul ettiklerini ancak uçakların bir türlü teslim alınamadığını ileri sürdü.

Uçakların teslim alınamamasından dolayı ödedikleri ücreti iade isteyen Amini, Durak’ın sahte banka belgeleriyle göndermediği parayı göndermiş gibi gösterdiğini de iddia etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abbas Amini, Ahmet Rasim Durak, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Boeing 737-400, Erhat, Recep Yazıcıoğlu, Rus yapımı Yak 40,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları