Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

50 yıl sonra Küba kahvesi içebilecekler!

24 Haziran, 2016 | 07:00

küba kahvesi ABD’nin Küba ambargosu nedeniyle yıllardır Küba ürünlerine ulaşamayan ABD vatandaşları sonunda Küba kahvesinin tadına bakabilecek.

Nestle’nin kahve şirketi Nespresso, 50 yılı aşkın bir sürenin sonunda Küba kahvesini ABD’ye ihraç edecek ilk şirket olacağını ilan etti. Sputnik Türkiye’nin haberine göre, Nespresso ABD’nin başkanı Guillaume Le Cunff, “ABD’deki müşterilerimizin bu inanılmaz kahveyi denemelerini ve gelecek yıllarda kahve keyfini yaşamalarını istiyoruz” dedi.

Küba kahvesini bu sonbaharda ABD’lilerle buluşturmaya hazırlanan Nespresso’nun ilk olarak espresso markası Cafecito de Cuba ile anlaştığı ve küçük ölçekli Kübalı kahve üreticileriyle de görüşmeler yürüttüğü belirtildi.

Kahve işbirliği Küba ile ABD arasındaki yakınlaşmanın bir sonucu olarak görülürken, ABD’liler Kübalıların dünyadaki en ünlü ürünleri olan puro ve rom’u da yakında ABD marketlerinde bulabilmeyi umuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Cafecito de Cuba, Küba, Küba ABD, Küba Kahvesi, Nespresso, Nespresso küba, Nestle,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları