Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

50 yıl sonra Küba kahvesi içebilecekler!

24 Haziran, 2016 | 07:00

küba kahvesi ABD’nin Küba ambargosu nedeniyle yıllardır Küba ürünlerine ulaşamayan ABD vatandaşları sonunda Küba kahvesinin tadına bakabilecek.

Nestle’nin kahve şirketi Nespresso, 50 yılı aşkın bir sürenin sonunda Küba kahvesini ABD’ye ihraç edecek ilk şirket olacağını ilan etti. Sputnik Türkiye’nin haberine göre, Nespresso ABD’nin başkanı Guillaume Le Cunff, “ABD’deki müşterilerimizin bu inanılmaz kahveyi denemelerini ve gelecek yıllarda kahve keyfini yaşamalarını istiyoruz” dedi.

Küba kahvesini bu sonbaharda ABD’lilerle buluşturmaya hazırlanan Nespresso’nun ilk olarak espresso markası Cafecito de Cuba ile anlaştığı ve küçük ölçekli Kübalı kahve üreticileriyle de görüşmeler yürüttüğü belirtildi.

Kahve işbirliği Küba ile ABD arasındaki yakınlaşmanın bir sonucu olarak görülürken, ABD’liler Kübalıların dünyadaki en ünlü ürünleri olan puro ve rom’u da yakında ABD marketlerinde bulabilmeyi umuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Cafecito de Cuba, Küba, Küba ABD, Küba Kahvesi, Nespresso, Nespresso küba, Nestle,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları