Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

3. Havalimanı’nın simülasyon tanıtımı Paris’te yapıldı

27 Şubat, 2018 | 14:35

3. Havalimanının simülasyon tanıtımı Pariste yapıldı

İstanbul’da yapımı süren dünyanın en büyüğü olacak 3. Havalimanı’nın hava sahası operasyonu gerçek zamanlı bir simülasyonla Paris’te tanıtıldı.

29 Ekim’de açılması planlanan dünyanın en büyüğü olacak İstanbul 3. Havalimanı’nın hava sahası operasyonu gerçek zamanlı bir simülasyonla Paris’te tanıtıldı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), 2018 yılında 1. aşamasını devreye almayı planladığı 3. Havalimanı’ndaki paralel iki piste saatte 40 iniş, 40 da kalkış yapılmasını planlıyor. Yeni havalimanı tam kapasite ile çalışmaya başladığında ise 6 adet pist ile yılda 150 milyon civarında misafiri karşılamaya başlayacak.

Avrupa hava trafik kontrol otoritesi Eurocontrol ve DHMİ halen bir kaç simülasyon oturumlarının çalışmasını yapıyor. 1. aşamanın uygulanmasında yeni havalimanı hava sahası 14 ATC APP sektörü içinde 3 katman halinde GND yani 0’dan FL245 seviyesine kadar 3 havalimanı (Atatürk – Sabiha Gökçen ve 3. Havalimanı) mümkün olan en yüksek kapasiteyi elde etmek için 3 Nokta Birleştirme Sistemleri olarak tasarlandı ve bu sistem aynı anda çalışacak.

Bu kompleks SID / STAR’ın yeni tasarımı ve holdingleri yani beklemeleri de içermekte. Simülatör, gelecekteki trafik artı göz önüne alınarak artışın olması ihtimaline üzere uyarlandı. Sistemin tüm gerekli ATC araçlarıyla donatılması planlanıyor.

Eurokontrol ve Türkiye Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, İstanbul Terminal Manevra Alanı için tamamen yeni hava sahası tasarımının uygulanmasını desteklemek için bir dizi gerçek zamanlı simülasyon oturumları düzenledi. 3. Havalimanı’nın hava sahası operasyonu Paris’te gerçek zamanlı simülasyonla tanıtıldı.

Hava trafik kontrolörlerine Eurokontrol’ün Fransa’nın başkenti Paris’teki merkezinde hava sahası kullanımına ilişkin eğitim verildiği bildirildi. Eğitimler sırasında birebir uçuşların simule edildiği de gelen bilgiler arasında.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
3. havalimanı, 3. Havalimanı hava sahası, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, DHMİ, EUROCONTROL, Simülasyon tanıtımı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları