Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

3 Bin Yıllık Frigler’in Kaya Evleri Turizme Kazandırılıyor

28 Nisan, 2017 | 13:28
Frigler Kaya Evleri

Frigler Kaya Evleri

 

Bolu’nun Seben İlçesinde M.Ö 1200’lü Yıllarda Frigler’in Kullandığı 3 Bin Yıllık Kaya Evler Turizme Kazandırılacak

Solaklar Kaya Evleri Bölgesinde oluşturulacak Prof. Dr. Halil İnalcık’ın ismi verilen ve hem yerli hem de yabancı turistlerin konaklamaları için tarihi yapıyı bozmadan inşa edilen bungalovlerın açılış törenine, Seben Kaymakamı Tahir Yılmaz, Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatının (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Düsen Kaseinov ve Türk dünyasından kadın bestekarlar ve vatandaşlar katıldı.

Turizme kazandırılan Solaklar Kaya Evleri MÖ 1200’lü yıllarda Frigler’e ev sahipliği yaptığını vurgulayan Başkan Özdağ, buranın daha fazla ziyaretçi tarafıdan görülmesi ve konaklamanın da sağlanabilmesi adına bungalov evler yaptıklarını anlattı.

Özbağ, yaptıkları evlere Türk dünyasının ünlü bestekarlarının isimlerini verdiklerini de ifade ederek, “Bolu Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz’ın önderliğinde yaptığımız buradaki evlerimize Türk bestecilerimizin isimlerini vererek, turizm potansiyeli yüksek olan Seben’imizi sanatsal olarak da Düsen Bey’in önderliğinde belirli bir seviyeye çıkartmayı hedefliyoruz. Geçtiğimiz dönemlerde kültürlerarası sanat festivalleri düzenliyorduk. Ressamlarımız gelip burada resimlerimizi yapıyordu. Bundan sonraki süreçte bestekarlarımızı da ilçemizde ağırlayarak inşallah güzel eserlerin çıkmasına vesile olacağız.” şeklinde konuştu.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
3 Bin Yıllık Kaya Evler, Bolu, Frigler, Kaya Evleri,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları