Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

250 bin kişi bayram tatiline çıkıyor

15 Eylül, 2009 | 13:23

Samui Ramazan bayramı tatilinin kısa olmasına rağmen 50 bini yurt dışı olmak üzere yaklaşık 250 bin kişinin bayramda tura çıkma hazırlığı yaptığı öğrenildi.

Yurtiçinde Kapadokya, Antalya, Bodrum, yurtdışında ise Mısır, Orta Avrupa, Balkanlar, Paris, İtalya en çok tercih edilen noktalar yer alırken, tatilini son dakikaya bırakanlar ise vize istemeyen Fas, Tunus ve Dubrovnik’e ilgi gösteriyor.

20-22 Eylül tarihleri arasında olan ve arife günüyle dört güne çıkan bayram kısa mesafe tatil noktaları daha çok talep görüyor.

Yurtiçinde Kapadokya, Antalya, Bodrum, yurtdışında ise Samui, Yunan adaları, Maldivler, Mısır, Orta Avrupa, Balkanlar, Paris, İtalya en çok tercih edilen destinasyonlar arasında yer alırken, tatilini son dakikaya bırakanlar ise vizesiz olan ülkeler Fas, Tunus ve Dubrovnik’e ilgi gösteriyor.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, okulların geç açılmasının avantaj olduğunu belirterek, “Geçen bayrama göre turlara talepte artış var. Ancak tatilin kısa olması nedeniyle kısa mesafelere daha çok talep gösteriliyor. Yurtdışında Orta Avrupa, yurtiçinde ise daha çok Bodrum ve Kapadokya tercih ediliyor” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alanya Otelleri, Antalya Otelleri, Balkanlar, Bayram Turları, İtalya, Maldiv adaları turları, Maldivler, Maldivler turları, Mısır, Orta Avrupa, Paris, Samui, Samui Balayı, Yunan Adaları, Yunan Adaları Turları, Yurt içi oteller,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları