Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun

23 Nisan, 2013 | 11:17

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta törenlerle kutlanıyor.

Mustafa Kemal Atatürk 1922′de Bursa’da kendisini karşılayan çocuklara şöyle seslenmişti:

Küçük hanımlar, küçük beyler!

Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız!

Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz.

Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız.

Sizlerden çok şeyler bekliyoruz; kızlar, çocuklar!

Parti kürsülerinden ağır sözlerle tartışan siyasi liderler, çözüm sürecinde ilk kez TBMM Genel Kurulu’nda karşı karşıya geliyorlar.

Meclis’te grup toplantılarında farklı salonlarda yaşanan tartışma, 23 Nisan Özel Oturumu’nda bugün Genel Kurul’a taşınıyor. TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Tören Salonu’nda kutlamaları kabul etmesinin ardından Genel Kurul’da özel oturum yapılacak. Gündem 23 Nisan olmasına karşın liderlerin güncel tartışmalara değinmesi ve çözüm sürecine ilişkin mesajlar vermesi bekleniyor.

İlk tören TBMM’de

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin açılışının 93. yılı dolayısıyla Meclis’teki Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in, anıta çelenk bırakması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.
Törene, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, BDP Muş Milletvekili, TBMM İdare Amiri Sırrı Sakık, Başkanlık Divanı üyeleri, milletvekilleri ve TBMM idari personeli katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, tüm insanlığın ortak amacı barış ve kardeşlik içinde bir dünyanın kurulmasının, çocukların elleriyle olacağını ifade etti.

Şahin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, çocuklara seslendi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara bayram olarak armağan ettiği bu anlamlı günü, coşku ve sevinçle kutlamanın mutluluğunun yaşandığını belirten Şahin, Türkiye’nin dünyada çocuklarına bayram hediye eden ilk ve tek ülke olduğunu belirtti.

Bunun millet olarak çocuklara verilen önemi gösterdiğine işaret eden Şahin, mesajında şunları kaydetti:

“Tüm insanlığın ortak amacı barış ve kardeşlik içinde bir dünyanın kurulması, siz çocuklarımızın elleriyle olacaktır. Sevgi dolu yüreğiniz, hoşgörünüz ve iyi niyetiniz yaşanılabilir bir dünyanın temelini oluşturacaktır.

Sizlerin iyi bir geleceğe sahip olabilmesi için elimizden gelen tüm gayreti göstermekteyiz. Nitelikli bir eğitime sahip, kendi kararlarını verebilen, sorumluluk sahibi, yeniliklere açık, çağın ve toplumun değerlerini üzerinde taşıyan bir birey olarak yetişmeniz en büyük dileğimizdir. Sizler ülkemizin geleceği, umudu ve mimarısınız. Sizler, bilim, sanat, spor ve kültür alanlarındaki çalışmalarınız ile ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine taşıyacaksınız. Köklü tarihimizden aldığınız güçle, bugün olduğu gibi gelecekte de çok önemli başarılara imza atacağınıza olan inancım tamdır.”

Çocukların başarılı, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir geleceğe sahip olmasının en büyük dileği olduğunu bildiren Şahin, çocukların bayramını kutladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
23 Nisan, 23 Nisan Çocuk Bayramı, 23 Nisan Kutlamaları, 23 Nisan törenleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk, Atatürk Bursa, Atatürk çocuklara yaptığı konuşma, Bursa,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları