Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

‘2020 Dünya Hava Oyunları’ Babadağ’ı heyecanlandırdı!

19 Şubat, 2018 | 15:06

2020 Dünya Hava Oyunlar Babadağı heyecanlandırdı

Uluslararası Havacılık Federasyonu tarafından 2020 Dünya Hava Oyunları’nın Babadağ’da yapılması kararının açıklanması sonrası  Muğla’nın Fethiye ilçesini heyecanlandırdı.

Uluslararası Havacılık Federasyonu tarafından 2020 Dünya Hava Oyunları’nın Babadağ’da yapılması kararının açıklanması sonrası Muğla’nın Fethiye ilçesini heyecanlandırdı.

Katılımcı sayısı açısından olimpiyatlardan sonra dünyanın en büyük yarışması  olan Dünya Hava Oyunları, 100’ün üzerinde ülkeden 4 binin üzerinde sporcunun yer alacak. Oyunlar için ilçedeki dünyaca ünlü Babadağ Hava Sporları ve Rekreasyon Merkezi hazırlıklarını tamamladı.

Sloganı “İstikbal Göklerdedir” olan ve Türkiye’nin 5 farklı bölgesinde 2020 yılında yapılacak 5. Dünya Hava Oyunları, Fethiye’deki turizmcilerin de heyecanlanmasına neden oldu.

2020 Dünya Hava Oyunları Babadağ’ı heyecanlandırdı

FAI Başkanı Frits Brink’i geçen yıl ilçede ağırladıklarını söyleyen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, federasyondan çıkan kararın mutluluk verici olduğunu belirtti.

FAI Başkanı Frits Brink ile yapılan temaslarda oyunların en az 4 ayağının Fethiye’de yapılması konusunda görüş birliğine vardıklarını ifade eden başkan Saatcı, “2020’de çok sayıda sporcu Fethiye’de çeşitli aktiviteler içinde olacak. Türkiye ve Fethiye için çok güzel bir tanıtım fırsatı olacak.” şeklinde konuştu.

Başkan Behçet Saatcı, dünyanın en iyi atlama pistleri dendiğinde akıllara birinci ya da ikinci sırada Babadağ’ın geldiğini, Babadağ’a yapılan teleferiğin de 2019 sezonunda bitmesiyle oyunlar için gelecek sporcuların çok daha memnun misafir edileceğinin altını çizdi.

“Babadağ’a 1 milyon kişi taşımayı hedefliyoruz”

Babadağ Hava Sporları ve Rekreasyon Merkezi işletmecisinin genel müdürü Kenan Kıran ise 2020 Dünya Hava Oyunları’nın birkaç ayağının mutlaka Fethiye Babadağ’da yapılması gerektiğini söyledi.

Kenan Kıran, Fethiye’de her yıl Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali düzenlendiğini söyleyerek, “Fethiye 2020 Dünya Hava Oyunları’nın altından kalkacak durumda. Dünya Hava Oyunları çok daha büyük bir etkinlik olacak.  Yapılan teleferik ve telesiyej sistemi de bunu destekleyecek bir yatırım durumunda. Fethiye’de her yıl 120 bin yamaç paraşütü uçuşu gerçekleşmekte. Babadağ’a yapılan teleferiğin altyapısını da tamamlıyoruz. Gelecek yıla teleferik telesiyej hatlarımız bitmiş olacak. Babadağ’a bu sistemle 1 milyon kişi taşımayı umuyoruz. Sporcu anlamında 120 bin olan sayıyı 250 bin civarına çıkarmayı amaçlıyoruz.” diye konuştu.

Karar turizmcileri heyecanlandırdı

Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal da Dünya Hava Oyunları’nın ülkemize verilmesinin çok sevindirici bir karar olduğunu ifade etti ve ‘Hava sporları’ dendiğinde akla ilk Babadağ’ın geldiğine söyledi.

Uysal, kararın turizmcileri heyecanlandırdığını belirterek, “Karar, turizmcileri heyecanlandırdı. Fethiye, 45 bin yatak kapasitesiyle her sene buraya gelen turistleri ağırlamakta. Bu durum bölgemizdeki oteller için çok güzel bir haber. Gelecek sporcuların memnun ayrılması için ayrıca özen gösterilecek.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
'2020 Dünya Hava Oyunları' Babadağ'ı heyecanlandırdı, 2020 Dünya Hava Oyunları, Babadağ, Babadağ Hava Sporları ve Rekreasyon Merkezi, Fethiye, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi, Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal, Kenan Kıran, Muğla, Uluslararası Havacılık Federasyonu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları