Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

2019’da Ekolojik Turizm’e ağırlık verilecek!

27 Kasım, 2018 | 11:52

2019'da Ekolojik Turizm'e ağırlık verilecek!

2019’da Ekolojik Turizm’e ağırlık verilecek.Özellikle son yıllarda Avrupalı turistlerin ilgisinin çoğaldığı Ekolojik Turizm için Kültür ve Turizm Bakanlığı harekete geçti.

Avrupalı zengin turistlerin son zamanlarda ilginin arttığı Ekolojik Turizm tüm dünyada yayılırken, Türkiye’de bu pastadan pay alma adına harekete geçti.

2019’da Ekolojik Turizm’e ağırlık verilecek!

Kısaca, doğaya dost ve yöre halkıyla dayanışma içinde olan Ekolojik Turizm, tüm dünyada olduğu gibi Avrupalı zengin turistlerin de ilgisini çekiyor. Seyahat acenteleri, Ekolojik Tatil portföyünü çoğaltırlarken, sunulan seçenekler her gün artıyor.

Bu konuda Almanya’da yapılan bir araştırma Alman Alman tatilseverlerin yaklaşık % 30’unun Ekolojik Turizm’e ilgi duyduğunu gösteriyor. Ancak günümüzde Ekolojik Turizm’i yapanlar pazarın yalnızca % 2’sini oluşturmakta. Dünya genelinde Ekolojik Turizm’e katılanların büyük çoğunluğu ödeme gücüne sahip müşterilerden oluşuyor.

Yönetmeliklere ekolojik turizm kriteri gelecek

Bu konuda harekete geçen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy da, TBMM’deki Plan ve Bütçe Komisyonunda yaptığı açıklamada özellikle yabancı turistlerin, Ekolojik Turizm’in özellikle Batılı tatilciler açısından oldukça önem kazanmaya başladığını belirtti.

Ekolojik Turizm ile ilgili getirilen standartların tercih sebebi olmaya başladığının altını çizen bakan Mehmet Ersoy, “O yüzden biz de Tesis Yönetmeliği’mizden başlayarak birçok yönetmelikte ekolojik turizmle ilgili düzeltmeler ve olmazsa olmaz kriterler oluşturmaya başlıyoruz. 2019 itibarıyla da yavaş yavaş hepsini devreye alacağız” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupalı Turist, Ekolojik Tatil, ekolojik turizm, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Mehmet Ersoy,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları