Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

2019 Yılı Türkiye – Rusya Kültür ve Turizm Yılı İlan Edildi

14 Mart, 2017 | 09:02

Rusya Türkiye İlişkileri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile geçen hafta imzalanan ikili anlaşma ile 2019 yılı Türkiye – Rusya Kültür ve Turizm Yılı İlan Edildi

 

Türkiye’de turizm sektörünü kalkındırma ve komşu ülkeler ile ortak turizm etkinlikler gerçekleştirme amacıyla, geçen hafta Türkiye ve Rusya arasında yapılan anlaşma ile 2019 yılında Türkiye ve Rusya ortak Kültür ve Turizm etkinlikleri düzenlemek için anlaşma sağladı. T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve Rusya Federasyonu Kültür Bakanı Vladimir Medinsky’nin önceden şartlarında anlaştığı ve geçen hafta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin’in ortak katılımıyla imzalanan bu anlaşma ile 2019 yılı boyunca iki ülke de kültürel tanıtımlar için konferans, fuarlar, opera, sinema, sergi gibi etkinlikler düzenlenecektir.

 

Anlaşmayla Hedeflenen Turizmi Canlandırmak

Rusya pazarı, Almanya pazarının ardından Türkiye’nin turizmde ikinci kaynak pazar olması ve uçak krizi ile bozulan ilişkilerin tekrardan düzeltilmesi kapsamında görüşmelerde bulunan T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, geçen sene Rusya Federasyonu Kültür Bakanı Vladimir Medinsky ile yaptığı görüşmeler ile anlaşma sağlayarak 2019 yılının Türkiye – Rusya Kültür ve Turizm senesi ilan edilmesinde anlaşmışlardı. Bu sene imzalanan anlaşmayla onaylanmış oldu. Bu sayede Rusya pazarını tekrar kazanmak ve Rusların Türkiye’ye olan ilgisini artırmak hedeflenmektedir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kültür ve Turizm Yılı, Rusya, Rusya Başkanı Vladimir Putin, Türkiye,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları